Martina Gavriely přiznává, že její syn chodí do školky jen třikrát, čtyřikrát do roka. Na vině je jeho nechuť a časté cestování

Bývalá televizní moderátorka Martina Gavriely se nedávno přiznala, že její syn Lee (5) nenavštěvuje pravidelně školku. Takovou kritiku, jako Simona Krainová, však nesklízí. Tu si její fanoušci podali za to, že její děti nejspíš vůbec nechodí do školy, když střídavě žije v Česku a střídavě v Karibiku. Zatímco Simona už na podobné dotazy neodpovídá, Martina otevřeně řekla, že se synovi do školky nechce.

„Nechodí do školky, školka nám u něj totiž úplně neprošla, tak ho ani nenutíme. Vzhledem k tomu, že cestujeme, moc to neřešíme. Zrovna nedávno nám paní ředitelka psala, že kdyby měly všechny děti docházku jako Lee, jejich školka by zkrachovala,“ okomentovala Martina se smíchem pro redakci webu Expres, která jí vyzpovídala na oslavě dětské ikony Michaely Růžičkové. Občas do školky prý zajde, ale je to tak jen třikrát nebo čtyřikrát do roka. Martina s tím však problém nemá, užívá si, že jsou spolu.

Syna Leeho má Martina s hudebníkem Marcusem Tranem, který v minulosti působil například v kapele Ewy Farne. Budoucnost svého syna zatím neřeší, protože není jasné, jestli v době nástupu do školy budou v Čechách nebo v Emirátech, kde si rodinka koupila „chatu“. Kdo by si ale myslel, že malý Lee za ostatními dětmi nějak zaostává proto, že s nimi není v kolektivu, tak by se pěkně spletl.

„V Emirátech i na Bali se Lee perfektně domluvil anglicky. Objednává si v restauraci sám, normálně se přepne do angličtiny a zpátky do češtiny. Takže si myslím, že mu naše cestování dává více než školka,“ vysvětlila Martina a přiznala se, že by ráda, aby Lee rok před nástupem do české školy strávil rok v zahraniční školce. V zahraničí by se nebránila ani nástupu do školy. „Je to pro děti lepší, jsou jako houby a všechno nasávají. Takže co je lepší? Drtit to patnáct let v Čechách, nebo být rok v Emirátech?“ uzavřela Martina rozhovor pro Expres.

Na stejné akci ji potkala i redakce portálu Super, která se zajímala o jejího staršího syna Antonia (19). Toho Martina poslala do učení, aby se stal truhlářem. Prý by bylo fajn, kdyby měla doma chlapa, který umí zatlouct hřebík. Chtěla, aby se naučil pracovat rukama, protože si myslí, že by se tím mohl slušně uživit. Koneckonců, vysokoškolské obory dnes studuje každý a řemeslníci mizí.

Martina má ještě dceru Jessicu (21), která se už v 19 stala maminkou. Martina je tak hrdou babičkou, ale sama by se dalšímu dítěti nebránila, jak psal loni deník Aha. V té době se však dostávala z covidu, takže energie na další dítě nebyla. Dnes už to ale může být třeba jinak.

Zdroje: Expres, Super, Aha!