Marika Gombitová oslavila 67. narozeniny. Z vesnice se dostala až po splněný sen. Ten jí sebrala autonehoda

Najde se v Česku a na Slovensku někdo, kdo by neznal populární zpěvačku Mariku Gombitovou? Ta 12. září oslavila své 67. narozeniny. Oblíbená hudebnice si navíc zavzpomínala na své dětství.

Marika Gombitová přišla na svět jako pátý potomek Gombitů. Velká rodina žila v domku na okraji vísky Turany nad Ondavou, která se nachází na východním Slovensku. A jelikož se jedná o opravdu malou vesničku, ulice zde nebyly pojmenované, a tak jim dali názvy místní obyvatelé. Ulice se tak najednou jmenovaly Amerika, Kuba, Čína, ale i Korea. A právě z této Koreji pochází i Marika.

A život na venkově skutečně milovala. Už jako malá projevovala obrovskou lásku ke zvířatům. Ráda chodila krmit králíky nebo s tatínkem pečovala o včely.

„Starala jsem se o květiny na zahradě, s maminkou jsem tkala koberce. Taky jsme zavařovaly kompoty, vyráběly džemy a marmelády. A musím se pochlubit, že už v deseti letech jsem zvládla uvařit pro celou rodinu oběd,“ vzpomínala zpěvačka na své spokojené dětství, informoval Blesk.

Nikdo tenkrát ale ještě netušil, že bude Marika za několik let vyprodávat koncertní sály, a že se stane hvězdou první velikosti. K hudbě ji přivedl tatínek, která hrál na housle a klávesové nástroje.

„Už jako pětiletou mne brzo ráno budil a bral do kostela na ranní mši, kterou doprovázela jeho hra na harmonium. Zpočátku jsem mu jen obracela stránky ve zpěvníku, později už jsem na harmonium hrála místo něho sama. Tak jsem se naučila milovat hudbu, která mne nikdy nezklamala,“ prozradila Marika, jak se dostala k hudbě.

Mariččin život se zdál být skutečně splněným snem a byl. Osudným se zpěvačce stal poslední listopadový den v roce 1980, kdy Mariku potkala autonehoda. Ta populární zpěvačku upoutala na invalidní vozík. Gombitová se tak musela učit znovu žít. Na hudbu stejně jako na zvířata naštěstí nikdy nezanevřela. V současné době se pyšní psí smečkou. Nyní je tak majitelkou bišonka jménem Láska, maltézáka Majky a Belly, která si ke zpěvačce našla cestu u nákupního centra. Fenka u něj prý pobíhala tři dny a nikdo se k ní nehlásil.

„Nedokázali jsme ho tam jen tak nechat. Vzali jsme psa k nejbližšímu veterináři, ale neměl čip. Dali jsme fotku na sociální síť, nikdo se neozval,“ svěřila se zpěvačka.

Marika, která stále hýří energií v roce 2018 získala Pribinův kříž I. třídy za mimořádné zásluhy o kulturní rozvoj Slovenské republiky v oblasti populární hudby, připomíná AhaOnline. Ocenění jí tehdy předal prezident Andrej Kisky. V tom samém roce se také stala první ženou, která získala Velkou cenu Slovenského ochranného svazu autorského za celoživotní dílo.

Ta se navíc v lednu objeví v České republice. A to 16. a 30. ledna 2024 v pražské O2 Areně.

A Zdroj: blesk.cz, ahaonline.cz, Instagram