Leoš Mareš si nasypal popel na hlavu v pořadu Lucie Výborné. Těžko se vyrovnává s tím, když někomu ublíží

Leoš Mareš je věhlasný moderátor, ale ani on není neomylný a bez chyby. To sám potvrdil při rozhovoru pro Radiožurnál, kde ho zpovídala moderátorka Lucie Výborná.

Leoš Mareš moderuje v rádiu Evropa 2 již 25 let. Toto radiové vysílání slaví již 25 let, a to je důvod k oslavě i Leoše, který místo za mikrofonem miluje. Sám tvrdí, že vždy vysílá srdcem. Ale i on má za sebou nelichotivé vzpomínky, které ho trápí.

K moderování v rádiu Mareše vedla touha sdělovat lidem informace, a touha po tom, aby mu druzí naslouchali. Bere tuto práci jako požehnání a svou velikou lásku. Známe ho taky jako moderátora Česko hledá Superstar, Big Brother, Český Slavík a jiných pořadů.

Úskalí živých přenosů s sebou nese ale riziko, že vyřčené již nemůžeme vzít zpět. A právě tady Leoš Mareš přiznává, že slovem několikrát veřejně ublížil a už to nemohl vzít zpět. Na otázku zda někdy přestřelil odpovídá v Radiožurnálu: „Stalo se to mockrát, třeba ve vysílání občas najednou řekneš věc, a v tom okamžiku, kdy to vypouštíš z pusy, už víš, že je to špatně. Rádio má tu výhodu, že to můžeš hasit v přímém přenosu, máš možnost se omluvit. Ale jsem člověk, který si to všechno bere, říkám si: ,už na to nemysli a jdi dál‘. Ale moc mi to nejde. Když někomu ublížím, špatně se s tím vyrovnávám.“

Leoš má dar slova již od mládí, a umí toho využít. „Pán kožichů“ jak se mu přezdívá je tak proto velmi vyhledávaným moderátorem, a to i na řadě soukromých akcí obyčejné veřejnosti. Na svých představeních i koncertech ale v posledních letech působí velmi pokorným dojmem.

Dříve působil dosti divoce, ale po boku své ženy, půvabné Moniky a malé dcerky Alex jakoby se postupně zklidňoval a měl k životu uctivější pohled. Role moderátora, tatínka a manžela se časem krásně snoubila dohromady. Ne vždy byl Mareš totiž oblíbeným. Podle Krajských listů si neuměl nikdy představit, že by byl někdo lepší než on. A to například i v době, kdy mu začal šlapat na paty další úspěšný moderátor Libor Bouček.

Oba moderátoři ale dozráli a dnes jsou z nich kolegové.

Zdroj: Radiožurnál, Krajské listy, Instagram