Kritizovaný seriál Eliška a Damián se přesouvá ze sobotního hlavního vysílacího času na pondělní. Sledovanost se razantně propadla

Televize Prima se teď asi škrábe na čele, jestli tak hojně opěvovaný projekt Eliška a Damián byl skutečně dobrý nápad. Hned po prvním díle se na něj totiž snesla velká kopa kritiky, jak jsme psali zde. Jeho sledovanost sice vyskočila na úctyhodných 743 tisíc diváků, ale zřejmě jen kvůli jejich zvědavosti. Ta bohužel hned poté opadla a s ní i čísla sledovanosti.

Portál Mediaguru včera dopoledne přišel se zprávou, že televize Prima se proto rozhodla nový seriál přesunout ze sobotního vysílání na pondělní. Druhý díl už sledovalo jen pouhých 381 tisíc diváků, jak stejný web uvedl v neděli. To je pořádný propad a pro televizi, která seriál vychvalovala studená sprcha.

Podle herců si seriál tak obří kritiku nezaslouží. Jak Robert, Urban, Emma Smetana nebo Anežka Rusevová si za svým projektem stojí a snaží se lidi přimět, aby seriálu dali ještě šanci. Vedení televize Prima, ale rychle pochopilo, že bude muset přistoupit k razantnímu kroku.

Seriál v sobotu od 20 hodin nahradí druhá řada kriminálky Zákony vlka, jehož druhou řada byla odvysílána letos na jaře, píše se na Mediaguru. Další díl Elišky a Damiána jeho věrní fanoušci budou moci sledovat v pondělí 18. září. Šok to je zřejmě i pro hlavní herce. Robert Urban ještě před rozhodnutím o přesunu vystupoval v televizi DVTV, který je kritikou stále překvapený.

„Všichni jsme to dělali s tím záměrem, aby se to divákovi líbilo. O to víc mě překvapily reakce z toho pohledu, že se strhla nenávistná vlna ještě dřív, než jsme to uvedli. Doufali jsme, že se to bude líbit. Myslím si, že si kritiku nezaslouží,“ cituje jeho slova časopis Blesk. Robert dodal, že ho do této role nikdo nenutil a že to byla jedna z větších nabídek, kterou dostal. Scénář prý nedostal, ale prostě to risknul.

Zdroje: redakce, Mediaguru, Blesk