Kordulka Stropnická se brzy dočká plnoletosti. Dcera Veroniky Žilkové už se bude s otcem soudit sama

Půvabná dcera herečky Veroniky Žilkové (61) a bývalého herce či ministra, nyní vysokého diplomata Martina Stropnického (66), brzy dosáhne plnoletosti. Pro Kordulku Stropnickou (17) bude významným mezníkem září, kdy oslaví osmnácté narozeniny. Nečekají ji jen příjemné záležitosti. Poté, co se její matka loni začala soudit s otcem o její péči a zejména o peníze na takzvané výživné, bude muset dotáhnout soudy za matku, píše iPrima.


Pro mnohé je téměř nepochopitelné, že tak významná osobnost na poli diplomacie a politiky, jakou je Martin Stropnický, má i při svém adekvátním platu problém platit výživné a alimenty na vlastní dceru Kordulu, kterou zplodil s Veronikou Žilkovou. Jeho žádost o rozvod však údajně nemůže jít k soudu, dokud nedojde k dohodě o péči a financích pro jejich zatím nezletilou dceru. Bohužel, pokud skutečně nedojde k vzájemné dohodě, bude muset jít Kordula k soudu se svým otcem, až dosáhne plnoletosti.

Nedávno se Veronika Žilková vyjádřila skepticky k řešení soudního sporu o dceru s manželem. „Nevím, proč se manžel nechce dohodnout. Z mé strany žádné požadavky nejsou, normálně se to počítá podle výše platu a toho, že otec ze zákona musí dorovnat životní úroveň dítěte podle své úrovně,“ řekla Blesku k výši výživného pro Kordulu. Soudě podle toho, co Veronika prozradila, i podle zákona, kterým se má výše výživného řídit, má být výživné značné. „Jak jsem se dozvěděla u soudu o výživném pro naši dceru Kordulu, do té doby to pro mě bylo tajemstvím, jeho příjem je 480 tisíc korun měsíčně. Podstatnou část tvoří jeho vysoký plat,“ uvedla šokující čísla Žilková.

Vztah Martina Stropnického s dcerou

Zatímco Stropnický se k rozvodu nevyjádřil, Veronika je otázkám otevřená. Martin Stropnický se stále drží zásady nic nekomentovat, takže se vše dozvídáme od Veroniky. „Manžel dostane ambasádu, takže se situace asi další čtyři roky nezmění,“ řekla nedávno pro Blesk.cz zklamaně herečka, která by byla ráda, kdyby měl Stropnický o dceru zájem. Možná ale od podzimu jejich vztah klesne úplně na bod mrazu.

Společný snímek z Dubaje je jedním z posledních momentů, kdy byla rodina ještě pohromadě, než na Stropnického praskla nevěra:

Plnoletost přinese starosti

„Kordulce bude v září osmnáct, takže od září už bude soudy řídit sama,“ prozradila novinku Žilková a zdá se, že se jen těší, až se této nepříjemnosti zbaví. Pro Kordulku vést soudy s otcem ale jistě nebude příjemné.

Žilkovou určitě netěší, kam až dospěl její vztah s Martinem, který se dlouhá léta zdál být idylický. Ještě podivnější však je, jak otec reaguje na vlastní dceru, která vlastně vůbec nemůže za to, že se manželství jejích rodičů rozpadlo. Ale co, možná nakonec právě u soudu otec s dcerou konečně najdou společnou řeč – otázkou je, jestli se ale otec k soudu vůbec dostaví a zda nepošle pouze své právníky, které si zcela jistě může dovolit.

Zdroj: iPrima, Blesk, Instagram