Kníže Swarzenberg slavil 85. narozeniny obklopen známými ženami. Milenka uvedla, proč se párty nezúčastnila

Bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg ve velkém stylu oslavil své 85. narozeniny. Na mejdanu na jeho počest nechyběly známé tváře. S knížetem si udělaly selfíčka například herečka Ester Geislerová (38) či novinářka Světlana Witowská (49). Milenka tentokrát chyběla.

Potomek známého šlechtického rodu Karel Schwarzenberg patřil mnoho let k nejvýraznějším osobnostem české politické scény. Mimo jiné byl ministrem zahraničí, předsedou TOP 09 a senátorem. Do loňských voleb byl poslancem a také nejstarším členem Poslanecké sněmovny. Před loňskými volbami oznámil, že již nebude kandidovat a zůstane mimo politiku. Nyní oslavil 85. narozeniny.

O události informoval například web Expres. Snímky z narozeninové oslavy exministra Karla Schwarzenberga sdílela na svém instagramovém profilu známá herečka Ester Geislerová.

Dojemný večer, oslava Karlových narozenin. Tolik krásných vzpomínek, na všechny naše rozhovory a zároveň důvěra a možnost být sám sebou, žertovat, a přitom se dotknout těch podstatných věcí, které jsou důležité,“ napsala k fotkám Geislerová, která se netají tím, že Schwarzenberga velmi uznává a obdivuje.

„V jeho přítomnosti se cítíte pokorně, pod ochranou a v bezpečí,“ tvrdí herečka, která je na snímcích ještě s novinářkou Světlanou Witowskou.

Podle deníku Blesk oslavence čeká o víkendu cesta do Vídně. „Jedu na zádušní mši,“ upřesnil Blesku důvod cesty sám Schwarzenberg a dodal, že když už bude v Rakousku, doufá, že se uvidí s rodinou. Narozeniny tedy exministr zahraničí oslaví na cestách. A na žádnou velkou oslavu to nevypadá ani po návratu na zámeček ve středočeské Sýkořici, kde kníže bydlí.

Na party chyběla milenka

Na narozeninovém večírku chyběla Schwarzenbergova exmilenka Jana Vopěnková, s níž se přitom čestný předseda TOP 09 stále stýká. „Karel mě tam chtěl, jeho známí mě ale nemají rádi,“ svěřila se Expresu sexy bruneta, která nyní sní o kariéře modelky.

Kráska, která od médií vyfasovala nepříliš lichotivou přezdívku „ramlice“, se Expresu několikrát svěřila, že s politickým bardem stále udržuje přátelské vztahy. Pravidelně se scházejí a diskutují o svých životech u kávy či dezertu.

„Ptala jsem se, proč mě nepozval. Řekl mi, že tam stejně byl jen chvíli, necítil se dobře a teď je ve Vídni. On by mě na své oslavě chtěl, ale jeho okolí ne. Někteří mě nemají rádi a jeho rodině jsem způsobila už dost problémů,“ překvapila svou upřímností žhavá kráska, která se po boku Karla Schwarzenberga začala objevovat už v roce 2013.

Zdroj: Expres, Blesk, Instagram