Kevin Spacey oficiálně obviněn ze čtyř případů sexuálního napadení tří mužů. Ve čtvrtek ho čeká soud!

Populární herec Kevin Sapcey má před sebou nelehké časy. Byl oficiálně obviněn ze sexuálního napadení a ještě tento týden stane před soudem v Londýně, uvedla v pondělí policie.

Spacey byl v pondělí obviněn „ze čtyř případů sexuálního napadení tří mužů. Byl rovněž obviněn z toho, že přiměl osobu k sexuální aktivitě bez souhlasu,“ uvedla podle deníku CBS News londýnská metropolitní policie.

Metropolitní policie uvedla, že dvaašedesátiletý herec se ve čtvrtek v 11:00 h SEČ dostaví k westminsterskému magistrátnímu soudu.

Tři stížnosti se podle BBC týkají sexuálního zneužívání, ke kterému mělo dojít v Londýně, a jedna v Gloucestershire.

Čelí také dalšímu obvinění ze závažného sexuálního trestného činu v Londýně.

První dvě obvinění se týkají údajného sexuálního napadení muže, kterému je nyní 40 let, v Londýně v březnu 2005, zatímco druhá údajná oběť, muž, kterému je nyní 30 let, měl být napaden v Londýně v srpnu 2008.

Obvinění ze závažného sexuálního trestného činu – přimění osoby k sexuální aktivitě bez souhlasu – se týká i druhé údajné oběti.

Třetí stěžovatel se týká údajného napadení muže, kterému je nyní 30 let, v dubnu 2013 v Gloucestershire.

Ačkoli CPS schválila obvinění proti Spaceymu, předpokládá se, že nebyl formálně obviněn, protože se nenachází v zemi. Crown Prosecution Service (hlavní veřejná agentura pro vedení trestních stíhání v Anglii a Walesu) dále uvedla, že nemůže potvrdit ani vyvrátit, zda bude či nebude třeba amerického herce vydat do Spojeného království.

Zdroje: BBC, CBS News