Kaskadér slavného Harryho Pottera skončil na vozíku: Nemůže se hýbat. Emotivní slova o tragédii!

    I přes velkou tragédii zůstali dobrými přáteli. Bývalý herec a kaskadér David Holmes (41) dělal dvojníku Danielu Radcliffovi (34) ve slavné filmové sérii Harry Potter. Během jedné ze scén se však vážně zranil a zůstal paralyzován. Přesto však na Radcliffa nedá dopustit. V nejnovějším rozhovoru řekl, co pro něj znamená.

    Holmes se zranil v roce 2009 během natáčení filmu Harry Potter a Relikvie smrti. Při scéně, kde měl letět vzduchem, utrpěl vážná poranění krční páteře, kvůli kterým zůstal paralyzován od hrudníku dolů. Navíc měl velmi omezený pohyb rukou.

    Jeho prognózy však vůbec nevypadají dobře. Cysta v jeho míše totiž způsobuje, že se jeho stav zhoršuje a brzy bude zřejmě zcela paralyzován. Svůj příběh vypovídal v dokumentu David Holmes: The Boy Who Lived, který má dnes premiéru na HBO.

    V poslední době proto poskytl několik rozhovorů, ve kterých promluvil i o svém vztahu s Danielem Radcliffem. „Vždy, když ho vidím ve filmech, tak mohu prostřednictvím jeho úspěchu žít, protože v jeho začátcích jsem ho dostal do formy a dal mu dobré základy. Vyrůstali jsme spolu a stal se jedním z mých nejlepších přátel. Jsem na něj nesmírně hrdý. Velmi mnoho mladých hvězd podobný tlak nezvládlo,“ řekl The Independent.

    Na filmy o Harrym Potterovi však i přes tragédii nezanevřel. „Nebyl bych člověk, kdybych nelitoval toho, co se stalo. Ale co se týká mé kaskadérské kariéry a Harryho Pottera, tak nelituji nic. Měl jsem nejlepší práci na světě a byl jsem součástí něčeho úžasného. Pokud si mohou lidé něco z mého dokumentu vzít, tak je to fakt, že máme na světě omezený čas a musíme jej využít naplno,“ doplnil Holmes.