Karta se obrátila: Petr Nárožný (85) si v nové pohádce zahraje krále

Ještě před 5 lety si legendární herec Petr Nárožný stěžoval, že už o něj není zájem. Smutná slova o jeho hereckém konci řekl při proslovu v Paláci Lucerna, kde v roce 2018 probíhal křest nahrávek Orchestru Karla Vlacha, psal časopis Blesk. Petr si tehdy postěžoval, že dnes už si nikde nezahraje, protože dnes už hrají jen samí mladí herci. S touto skutečností se smířil.

Jenže to ještě netušil, že si ho režisér Karel Janák vybere do své nové pohádky, která bude k vidění na Vánoce. Petr sice svou hereckou kariéru už zřejmě omezil, ale i přesto ho diváci mohou vidět v Divadle Lucie Bílé. Tam hraje v představení Miliónový údržbář, píše týdeník Sedmička. Jeho fanoušci se na něj už teď mohou těšit v pohádce s názvem Klíč svatého Petra, kde si Nárožný zahraje krále.

Pro takovou roli je Petr jako stvořený. Jistě si vzpomenete na jeho ztvárnění krále v pohádce Co takhle svatba, princi, Ať přiletí čáp, královno nebo Peklo s princeznou. Zahrát si znovu krále po několika letech proto pro něj nebude žádný oříšek. Podle informací deníku Aha chodí Petr na natáčení připravený a dokonce s sebou nosí papír s nápady pro zlepšení. „V původním scénáři byl král trošku do počtu. A mě to samotného trápilo. Díky Petrovi jsme tu postavu mohli probarvit a udělat ji větší,“ řekl deníku Aha režisér Karel Janák.

A o čem pohádka vlastně vůbec bude? Třemi hlavními hrdiny jsou dva zlodějíčci a nevinný Tobiáš, kteří ukradnou klíč svatého Petra. Když se o něj přetahují, spadnou do zámeckého rybníka, kde skončí jako dušičky vodníka. Před nebeskou branou je svatý Petr pošle zpět na zem, aby klíč ve stanovené lhůtě našli, nebo je stihne peklo, píše deník Aha.

V hlavních rolích se představí Sabina Remundová, David Novotný, Berenika Kohoutová, Sára Korbelová a Filip Březina. Pohádka se natáčí na zámku Sychrov, takže o krásné přírodní kulisy je postaráno. Podle kreativní producentky České televize Barbary Johnsonové se jedná o originální zápletku, takže by se to divákům mohlo líbit. Zároveň má radost z návratu Petra Nárožného před kameru, píše týdeník Sedmička.

Zdroje: Aha!, Blesk, Sedmička