Karla Schwarzenberga náhle převezli do vídeňské nemocnice

Karel Schwarzenberg, bývalý ministr a čestný předseda TOP 09, od září letošního roku pobývá v pražské nemocnici kvůli zdravotním problémům. Původně se zdálo, že bude brzy propuštěn a plánoval si užívat klidu na svém venkovském sídle. Bohužel, zdravotní komplikace mu nedovolily opustit nemocnici a nedávno byl náhle převezen do Vídně, psal Expres.cz.

Zprávu o jeho zdravotním stavu přinesl Expres přibližně před dvěma měsíci. Důvěryhodný zdroj uvedl, že Schwarzenberga postihl nedoléčený zánět a musel být převezen do nemocnice.

Na konci září se zdálo, že se cítí lépe, a plánoval návrat domů a návštěvu svých vnoučat. Avšak brzy se musel vrátit do nemocnice, kde lékaři objevili další zdravotní problémy, o kterých však nechtěl být konkrétní.

Nyní byl Schwarzenberg náhle převezen do vídeňské nemocnice letecky. Sám nevěděl, proč byl do Rakouska transportován, ale je rád, že bude mít možnost být blízko svým vnoučatům.

Karel Schwarzenberg doufá, že jeho syn Jan, který nedávno převzal od prezidenta Petra Pavla Řád Bílého lva za svého otce, ho brzy navštíví v nemocnici.