Karel Štědrý tajil vztah. Našel jsi starší rozvedenou ženu! Připomínáme šesté výročí jeho smrti

Synáček z učitelské rodiny si přece nemůže vzít starší a rozvedenou … Proto zpěvák Karel Štědrý svou známost před rodiči tajil. Přiznal ji, až když očekávali společné dítě. Bohužel po letech jeho žena podlehla rakovině a později s vážnými chorobami bojoval i on. Dnes si připomínáme šesté výročí jeho smrti.

Populární zpěvák byl spojen s divadlem Semafor a proslavil se duetem Mám malý stan, který nazpíval s Waldemarem Matuškou. Působil také jako herec a po roce 1989 úspěšně podnikal. V posledních letech života podle iDnes.cz trpěl Alzheimerovou chorobou.

Karel Štědrý se narodil 10. dubna 1937. Rodák z Prahy se na přání matky stal inženýrem v oboru železničního stavitelství, ale této profesi se nikdy nevěnoval. Od mládí amatérsky zpíval.

V roce 1958 se Štědrý setkal s Jiřím Suchým a Jiřím Šlitrem a o rok později spolu s nimi založil legendární divadlo Semafor. Působil tam jako zpívající herec, účinkoval například v představeních Člověk z půdy nebo Taková ztráta krve.

Štědrý se však proslavil jako zpěvák, a to především duetyi jako Milenci v texaskách (s Josefem Zímou) či Potkal potkan potkana (s Jiřím Suchým). Pravděpodobně nejpopulárnější byla píseň Mám malý stan.

Své dvě dcery Štědrý pojmenoval Zuzana a Tereza podle semaforských hitů, které jeho přítel Matuška zpíval.

Štědrého si kromě Semaforu mohou diváci pamatovat také z drobných rolí ve filmech Noc na Karlštejně, kde hrál zbrojnoše, nebo Trhák, kde ztvárnil inseminátora. V televizi v 80. letech moderoval program Diskotéka pro starší a pokročilé, ve kterém fungoval taneční parket a hrála živá hudba.

Po roce 1989 se sice nepřestal věnovat umělecké dráze, přitom se však pustil i do podnikání – v Česku zaváděl nápojové automaty.

Karel Štědrý byl třikrát ženatý. „Moje první žena – já jsem se s ní seznámil na plovárně. Měl jsem 18 a to byla pro mě prostě ženská jako hrom. Ona byla starší než já, ale byla to kočka,“ řekl v pořadu 13. komnata. „4 roky jsme spolu chodili a dva roky jsem ji zapíral rodičům. Já jsem vždy říkal, že chodím s jinou, která byla mladší a která mi věkem odpovídala. Neboť z učitelské rodiny – kdyby se rozneslo, že synáček si bere rozvedenou paní … Tak jsem ji stále tajil, až byla v jiném stavu,” dodal.

Právě s první manželkou Janou měl zmiňované dvě dcery. Druhé manželství mu nevyšlo a trvalo jen krátce. S třetí manželkou Evou měl syna Karla.

O první manželku přišel zpěvák kvůli rakovině. „Nechci na to vzpomínat. Vždy, když si na to vzpomenu, necítím se dobře. Počítal jsem s tím, že spolu budeme žít, než se bude dát,“ řekl se smutkem pro Českou televizi.

S rakovinou ale bojoval i on sám. „Protože mi astrolog řekl, že tady budu do devadesátky, já s tím počítám a neberu to nijak jinak,” řekl optimisticky, když mu bylo 70 let. Karel Štědrý zemřel 7. listopadu 2017 jako 80letý.