Kapela Mirai se chystá na turné po Slovensku. Tam je ale zná málokdo

Kapela Mirai zítra startuje svoje turné po Slovensku. U našich sousedů se svou muzikou navštíví Bratislavu, Trenčín, Žilinu, Košice a Nitru. Svým fanouškům naservírují svoje největší hity, jako například Chci tančit, Když nemůžeš, tak přidej nebo Yahoda. Otázkou však je – mají na Slovensku vůbec nějaké fanoušky?

Na to se kluci snažili společně přijít. Na kapelní profil nahráli video, kde obchází veřejná místa a kolemjdoucích se ptali, jestli znají kapelu Mirai. „Pojďme se přesvědčit o tom, že skutečně nejsme na Slovensku známou kapelou,“ uvádí video zpěvák a frontman Mirai Navrátil. Jak hledání fanoušků po bratislavském obchodním centru dopadlo, se můžete podívat níže.

„Bude na tom SK tour vůbec někdo??“ ptá se pobaveně bubeník kapely Šimon Bílý. V komentářích pod videem ale zjistíte, že Mirai skutečně slovenské fanoušky má. Lidé, kteří však hudbu poslouchají zásadně přes rádia nebo tak podobně, nebo je takový žánr jednoduše nezajímá, se k písničkám kapely Mirai vůbec nedostanou. „Je to možná tím, že vás (ani Marka Ztraceného) naše SK rádia vůbec nehrají,“ napadlo jednu ze slovenských fanynek.

Je to bohužel tak. Slovenská rádia musí dodržovat zákon z roku 2016. Ten říká, že slovenská rádia musí hrát více domácí hudby, zhruba 20 procent z celku. „Pro veřejnoprávní média platí pravidla ještě tvrdší. Do playlistů musí zařadit alespoň 35 procent domácí produkce. Další podmínkou je, že nejméně pětina písniček musí být nejnovější produkce, tedy maximálně pět let starých,“ citoval zákon iRozhlas. Jeden ze sledujících kapely ale podotkl, že se kluci nejspíš ptali na špatném místě.

Tak se nechme překvapit, kolik Slováků na koncert do klubu Majestic nakonec dorazí. Určitě se tím pochlubí na svém profilu.

Zdroje: Instagram, iRozhlas