Jiří Dvořák: „Litovat se kvůli rakovině je cesta do pekel“

Herec Jiří Dvořák přijal další důležitou roli a stal se ambasadorem projektu OnkoFit. Pomáhá tak šířit myšlenku, jak důležité je při onemocnění rakovinou nerezignovat. Myslí, že pokud to konkrétní diagnóza jen trochu dovoluje, je třeba se hýbat.

Sám herec o této nemoci říká:

„Je to nemoc. Zlá nemoc. Ale dá se s ní za určitých podmínek docela slušně bojovat, a při troše štěstí ji i porazit. Ovšem chce to vůli, čas, prevenci a hlavně to štěstí. A mít kolem sebe někoho, kdo vás v tom nenechá samotného. A když se tomu peklu, a ono to někdy peklo je, postavíte čelem a bojujete, zjistíte, že máte kolem sebe spoustu lidí, kteří budou do roztrhání těla dělat všechno proto, aby vám pomohli. A už jen tento samotný fakt může hodně pomoci…,“ cituje herce deník.cz.

Na otázku, proč se stal ambasadorem právě tohoto projektu, Jiří odpovídá, že je to projekt, který má smysl a potenciál. A pokud může pomoci, tak to samozřejmě udělá. A měl by to udělat každý. Navíc se ho toto téma dosti dotklo, protože nedávno zemřel manžel jeho maminky na rakovinu slinivky. Ke cvičení nabádá Jiří Dvořák právě na základě své zkušenosti s rakovinou v rodině, jež ovlivnila i to, že se herec stal ambasadorem projektu, píše deník metro.cz.

„Sedět doma, čučet do zdi, litovat se a naříkat na nespravedlnost světa, je cesta do pekel. Za prvé to ničemu a nikomu nepomůže, a zadruhé začnete tím být protivní svému okolí. A právě okolí vám může pomoci nejvíc. Ale začít musí samozřejmě každý u sebe. Tak proto.“

Herec si rád občas zatančí, ale je odhodlán se začít více hýbat. Tady má prý značné rezervy.

zdroj: Deník.cz, metro.cz