Jiří Bartoška byl „fackou“ pro drogově závislou Miroslavu, jak sama říká. Díky němu je dnes „čistá“

Helena Třeštíková je známá hlavně díky dokumentu Katka. O tomto smutném příběhu se v těchto dnech opět hojně psalo. Třeštíková ale nesledovala jen osud Kateřiny Bradáčové, ale také ženy jménem Miroslava Neradová.

Stejně jako Katka, i Miroslava žila v chráněném bydlení Sanarin, kde Helena Třeštíková natáčela o ženách závislých na drogách. Miroslava, která má přezdívku Mallory, začala s drogami již ve 13 letech.

U své rodiny nenacházela pocit domova a často jezdila za svou babičkou, kde se bohužel chytla party, která jela na závislých látkách. Tam si poprvé nechala píchnout morfium.

Miroslava vyzkoušela všechny drogy, až skončila u heroinu. „Fetování byla forma protestu. Proti rodičům, proti společnosti nebo proti tomu blbýmu bolševikovi, prostě proti všem,“ cituje Mirku deník Extra.

Tento démon se jí držel dlouhých dvacet let. Když otěhotněla, snažila se přestat. Chlapeček se bohužel narodil nemocný a dožil se pouhých 4 let. Tady přišel zlom a Mirka se pokusila zabít. Pokus o sebevraždu však přežila.

„To ti není zima, nemáš hlad, ničeho se nebojíš. Jediný, čeho se bojíš, je, že přijde absťák a začneš se bát. Neexistujou city. Neexistuje nic. Prostě jsi jen ty a ten rauš. Bez nich si pak připadáš nahá,“ popisuje stavy po požití drog Miroslava.

Jako žebrající narkomanku ji na Karlově mostě oslovil Jiří Bartoška. Tento rozhovor byla pro ní facka. Dokázal ji přesvědčit, že má na to, aby s drogami úplně skončila. A ona to opravdu dokázala.

Jiří Bartoška jí pomohl ještě jednou, a to když ho požádala o pomoc, aby mohla vystudovat. Díky němu získala stipendium. Absolvovala Evangelickou akademii a obor sociální činnost. Dnes beseduje a varuje před užíváním drog.

Jejímu druhému synovi je již 20 let. Ani s ním a jeho otcem to neměla nejlehčí. O všem se můžete dozvědět v dokumentu Mallory zde. Byl odvysílán Českou televizí 28. 2. 2023

Zdroj: Extra.cz, ČSFD

Zdroj: