Jana Hlaváčová (85) už 10 let nevychází z domu. Chce v klidu dožít, vzkázala

Herečka Jana Hlaváčová, manželka zesnulého herce Luďka Munzara, oslavila 85. narozeniny. Vzhledem k tíživému zdravotnímu stavu je již 10 let zavřená doma a převážně tráví čas na lůžku.

Jana Hlaváčová se narodila v pražské Libni v rodině úředníka. Otcovou vášní bylo divadlo a právě to ovlivnilo i život jeho dcery Jany Hlaváčové. Ta si jiný zdroj obživy neuměla ani představit, uvádí web ČSFD.

Už na základní škole navštěvovala divadelní kroužek a hrála Alžbětu v Noci na Karlštejně. Vystudovala DAMU a Zdeněk Podskalský ji obsadil do role záhadné dívky v komedii Kam čert nemůže.

Se zesnulým Luďkem Munzarem má dceru Barboru Munzarovou, která se o ni společně s pečovateli stará. Všichni bydlí v jednom domě, a tak je Jana Hlaváčová pod neustálým dohledem. Je fajn, že dcera mamince vypomáhá a tak by to mělo být.

Množily se však i spekulace Parkinsonově chorobě či Alzheimeru, spekulace ale její dcera Bára vyvrátila. Herečka je jen zkrátka unavená životem a stáří jí vzalo síly i chuť o kontakty s okolím.

„Bylo to moc hezké, ale bylo toho dost, jak se říká. Já teď už chci jenom v klidu dožít,“ vzkázala herečka svým fanouškům, jak informuje deník Sedmička. Veřejnosti se vyhýbá již 10 let. Manžel herečky Luděk Munzar zesnul před 4 lety.

Zdroj: Sedmička, ČSFD