Jako moje matka nikdy nebudu, prohlašuje dcera naší nejslavnější narkomanky Katky z dokumentu Heleny Třeštíkové

Asi všichni znáte dokument Katka, který před lety natočila Helena Třeštíková. I dnes se o mladé ženě, která spadla do propasti zvané heroin, stále dost mluví. Zřejmě proto, že funguje jako odstrašující případ, a také proto, že ji lidé často vídají v pražských ulicích v žalostném stavu. Nejhorší ale na tom je, že taková žena přivedla na svět dítě, které už od začátku nemělo dobré vyhlídky.

Katka, nebo-li Kateřina Bradáčová, čekala svou dceru, ale i přesto stále užívala drogy. Když se malá, která dostala jméno Tereza, narodila, Katka samozřejmě nebyla schopná se o své dítě postarat. Vychovala ji tedy babička, u níž, podle posledních informací webu Expres, stále bydlí. V roce 2018 se Katka a její přítel z dokumentu svěřili redakci portálu Extra, že by dceru mohli dostat do péče.

„Je to tak, ale musíme přestat s užíváním drog,“ řekla tehdy Katka s tím, že ale nejdříve musí podstoupit detox. Svou dceru vídala zhruba jednou za půl roku a vždycky jdou spolu na hřiště. Nabídku péče o vlastní dceru dostala Katka od své matky, která už se o Terezu nebyla schopná postarat kvůli pokročilému věku a zdravotním komplikacím. Katka i její přítel byli v té době rozhodnuti s drogami přestat. Jenže jak vidno, úplně to nevyšlo.

V galerii webu Expres se můžete přesvědčit, že Katka stále fetuje. Důkazem jsou její nejnovější fotky z pražské Palmovky a Smíchova. Mladá Tereza stále dostává od svých sledujících na TikToku zprávy s dotazy, jestli tato žena je skutečně její matka, protože její podoba s mladou Katkou je očividná. Na většinu odpověděla, že bohužel ano. Tereza se nedávno dopisem ozvala redaktorům Expresu s krátkým prohlášením o svém současném životě.

„Pořád studuji, půjdu na střední, mám svoje koníčky a starám se o babičku, zvířata a blízké. Co se týče TikToku, mám už jiný účet, točím videa, protože mě to baví, a chci do světa posílat lásku a sílu těm, kteří to mají podobné jako já, nebo těm, co to potřebují,“ řekla Tereza, která si na TikToku říkala Tereza Boxerová. Pod tímto jménem nahrávala vtipná teenagerovská videa nebo jen tančila na známé písně.

@terezabradacova

Nevim jaký smysl to má, ale Ok

♬ Byla To Láska – Lucie Vondráčková

Se svou matkou nechce mít nic společného a ráda by žila poklidný život. V závěru dopisu ještě dodala, že ji mrzí, jakou matku má, ale že ona rozhodně není stejná a nikdy nebude. Za to tleskáme a přejeme hodně štěstí!

Zdroje: Expres, Extra, TikTok