Jak se jim to podařilo před dětmi léta skrývat?! Dykovou to opravdu překvapilo!

Téma padesátých let, týkající se bratrů Rašínů, je už léta v popředí. Názory na jejich čin, kdy se rozhodli překročit hranice mezi Českem a západním Německem, se liší, a to i s oběťmi na životech. Režisér Tomáš Mašín, jejich příbuzný, se rozhodl téma zpracovat po svém a výsledek se setkal s velkým ohlasem. Matku bratrů ztvárnila Tatiana Vilhelmová Dyková (45) a na premiéru přišla kromě manžela Vojty Dyka (38) i se svými třemi syny.

Právě v den výročí kontroverzního činu bratří Mašínů z dob studené války, kdy za velmi dramatických okolností překročili hranice bývalého Československa, se konala premiéra filmu Bratři. Přítomna byla i Tatiana Dyková. Své role matky bratrů Josefa a Ctirada Mašínových se zhostila velmi dobře. Poprvé ji na červeném koberci doprovodil manžel Vojta Dyk a její tři synové, František (17) a Cyril (15) z prvního manželství a nejmladší Alois (10) z druhého manželství. Jak herečka přiznala, nechtěla, aby její synové ovlivňovali její pocity a názory. „Tak jsem zvědavá, co budou říkat po premiéře,“ svěřila se iGlanc.cz.

„Bylo to těžké a náročné natáčení, ale myslím, že to stálo za to. Podle reakcí lidí a diváků, kteří film viděli, si myslím, že je na co se těšit,“ řekla Super.cz těsně před premiérou charismatická herečka. „Řekla bych, že je to úplně poprvé, co jsou na premiéře všichni moji synové, protože si myslím, že je dobré takový film vidět, a jsem zvědavá, co na to řeknou,“ svěřila se matka tří dětí. Napínavý děj, v němž není nouze o krev, její starší synové jistě ocenili, ale pro mladšího z nich byl možná trochu náročnější.

Tanya před časem překvapila, když řekla, že když se po natáčení vrátí domů, funguje jako máma v běžné domácnosti. Ještě více však šokovala přiznáním, že její děti dlouho netušily, že mají doma jednu z největších hvězd českého filmu. „Doma jsme se nikdy nebavili o žádné roli, o žádném filmu nebo premiéře. A podařilo se nám to tak udržet poměrně dlouho, protože nejstaršímu synovi bude za chvíli osmnáct, prostřednímu patnáct, a teprve před dvěma lety si začali všímat, že maminka hraje v nějakých filmech,“ tvrdila herečka, které se to ale opravdu nechce věřit, zvlášť když uvážíme, že kluci přece jen nežijí v bublině. Každopádně už jim to musí být jasné a není pochyb o tom, že jsou na svou maminku, ale i na jejího manžela Vojtěcha velmi pyšní.