Ivan Mládek (81) prodává své obrazy za statisíce

Nejen že patří mezi nejpopulárnější zpěváky svého žánru, ale také je nadaným malířem. Ivan Mládek (81) sice s nadhledem tvrdí, že je jen malujícím vtipálkem, ale jeho díla se prodávají i za statisíce korun. Co si o tom myslí?

Ceny obrazů dle Mládka určuje galerie a ne on. Jak uvedl web Sedmička, přijde si tak ale na parádní přivýdělek k důchodu. Když prý maluje, panuje u něj ticho a nějaký čas také zabere vymýšlení názvu.

„Nejdřív se snažím něco vymyslet a ten název je samozřejmě důležitý. Až pak, když to mám do detailu promyšlený, začnu malovat,“ prozradil Blesku svůj tvůrčí proces Mládek, který původně vystudoval ekonomickou školu, aby se vyhnul vojně. Už tehdy měl však jasno, že ho láká umění.

Nakonec se stal skvělým muzikantem a hráčem na banjo. „Všechno to vzniklo, protože jsem nechtěl chodit do práce. Upřímně, nevěděl jsem co, chtěl jsem něco svobodnýho, abych nemusel ráno vstávat. To byl další velký důvod, proč jsem vlastně začal brnkat,“ přiznal Mládek Blesku, který nakonec ukázal, že toho umí mnohem víc.

Jeho obrazy vlastní i několik dalších slavných kolegů, například také herec Luděk Sobota (79). „Studoval jsem průmyslovou školu dopravní a na tom obraze jede v dálce mašinka a blíží se k výpravčímu, který leží na kolejích,“ chválil pro Blesk dílo s názvem Sebevražda výpravčího Sobota.

Mládek také vynalezl originální samohrajku guitariano, což je kytara bez strun se spoustou tlačítek. Vymyslel i pár stolních her a u obrazů si přiřadil několik vlastních malířských stylů jako je například akční minimalismus či teorie obrácené perspektivy. Tomu se říká umění…

Zdroj: Blesk, Sedmička