I přes rozvodové trable svých rodičů Kordulka Stropnická sklízí úspěchy. Veronika Žilková má ale o ni i přesto strach

Letošní léto se chce Veronika Žilková (66) kromě natáčení v Istanbulu věnovat hlavně své mladší dceři Kordule Stropnické (17), která v září dosáhne plnoletosti. Kordulka miluje koně už od dětství a postupem času tato láska přerostla v soutěžní vášeň. Loni začala závodit a celé léto má nabitý program soutěží. Na své dosavadní výsledky může být právem hrdá. A pyšná je samozřejmě i její matka.

Kordula Stropnická začala závodit loni na podzim. Mladší dcera Veroniky Žilkové se asi nejlépe cítí v sedle. Loni ji její maminka musela po zranění koně pořídit nového a vybírali z dvanácti nabízených koní. Bylo to prý těžší než výběr partnera. Nakonec si vybrali klisnu. „Kordulka má nového koně, který se jmenuje Kornélie, a je to tedy Kordula. Chtěla by se jmenovat Kordélie, a proto o přejmenování stále přemýšlí. Ale obě se jmenují Kordy,“ vysvětlila před časem herečka v pořadu ShowTime.

Investice do kvalitního koně se vyplatila, hned po svém loňském dostihovém debutu se Kordulka umístila dvakrát na velmi slušném 10. místě a jednou na 19. místě z celkem 50 účastníků. I přes rozvodové trable jejich rodičů, její dostihové výkony se však neustále zlepšovaly a nyní patří ke špičce. Veronika Žilková se na svém instagramovém profilu pochlubila velkou novinkou, že Kordula s Kornelií získaly pěkné 2. místo v kategorii juniorů a celkově se umístily na 5. místě. To je opravdu obrovský úspěch, zvlášť když uvážíme, jak rychle přišel, protože závodit začala teprve před rokem.

Ale Veronika jako milující maminka nemá radost jen z úspěchu své dcery, ale taky strach. Po závodech v neděli večer herečka sdílela selfie s pravdivým komentářem o rodičovství:

„Kdybychom se my rodiče o ty děti tolik nebáli, mohl to být krásný den na dostizích….. Ale kdyby ty děti jen seděly u televize nebo po klubech a nic nedělaly, měli bychom o ně větší strach.“

Žilková si pořídila speciální auto, aby mohla dceřina koně na závody převážet. Musela si kvůli tomu rozšířit znalosti v autoškole, ale je jasné, že Veronika pro své děti udělá cokoli. To samé se bohužel nedá říct o otci Korduly, politikovi a diplomatovi Martinu Stropnickém. On se údajně podle Žilkové od rozchodu s Veronikou přestal o svou dceru zajímat, ale zdá se, že se jí i tak daří dobře.

Zdroj: ShowTime, Instagram