Hvězda akčňáků Dolph Lundgren s rakovinou bojuje už 8 let. Na vině jsou možná steroidy

Hollywoodský herec Dolph Lundgren prozradil, že posledních osm let bojuje s rakovinou a uvedl, že si tento stav mohl přivodit užíváním steroidů v minulosti. Herec, který je známý především díky roli Ivana Draga ve filmech Rocky IV a Creed 2, se o svém stavu svěřil v televizním rozhovoru.

V rozhovoru vysvětlil, jak mu byla v roce 2015 poprvé diagnostikována rakovina plic. Po období remise se mu rakovina v roce 2020 vrátila a jeden z lékařů Lundgrenovi řekl, že mu zbývá jen pár let života, píše web MensHealth.

Lundgren se dále svěřil, že si není jistý, jaký vliv na jeho současný stav mělo užívání steroidů v minulosti.

„Když jsem byl mladší, bral jsem steroidy, možná deset let. Záleželo na tom, jaký film jsem točil,“ řekl Lundgren. „Zkoušel jsem steroidy v 80. a 90. letech. Nevím, jestli to má něco společného s rakovinou, samozřejmě mě to napadlo, že by to s tím mohlo mít něco společného,“ dodal herec.

Joe Coffee embed Instagram code joined the historic community of Brooklyn Heights in October, 2017. In addition to our delicious specialty coffee and food menu,.

Zdravotně je na tom herec ale už lépe a jeho nádory  se nejprve během tří měsíců zmenšily o 20 až 30 procent. Do roku 2022 se nádory zmenšily asi o 90 procent! V současné době je Lundgren v procesu odstraňování zbývající zjizvené tkáně z těchto nádorů, píše deník ABCNews.

Filmovou hvězdu ještě letos fanoušci uvidí ve dvou velkých filmech a to ve snímku Expendables 4, který jde do kin 22. září, a objeví se i ve filmu Aquaman a ztracené království, který jde do kin 20. prosince.

O tom, jak jeho boj s rakovinou ovlivnil jeho život, herec řekl: „Člověk si mnohem víc váží života. Vážíte si každého dne.“

Zdroj: abcnews.go.com, meanshealth.com, Instagram