Herečka Jana Preissová si naposledy chtěla zahrát s Josefem Abrhámem. Doteď lituje, že jí to nevyšlo

Herečku Janu Preissovou (74) si tvůrci vyhlídli v jedné z rolí romantického snímku Ženská na vrcholu. Přijala nabídku právě proto, že hereckým partnerem jí měl být Josef Abrhám… Jenže herec nakonec roli sice přijal, ovšem těsně před natáčením musel spolupráci přerušit kvůli zdravotním problémům.

Jana Preissová se po třináct let filmovému herectví vyhýbala a až nyní to byl její návrat před kameru. Podle Prima Ženy bylo velkou motivací právě to, že měla hrát po boku Josefa Abrháma. Společně by si tak střihli manželský pár. A jelikož k Josefovi vzhlížela a toužila se s ním opět setkat, především díky němu přijala. Samozřejmě jí bylo líto, že to nakonec nevyšlo s ohledem na zdraví pana Abrháma. Dokonce už nikdy neměli možnost se s hercem setkat. Josef Abrhám dle Wikipedie zemřel ve věku 82 let v květnu minulého roku.

Sám Abrhám podle CSFD stál před kamerou naposledy v roce 2015, ztvárnil menší roli ve filmu Anděl páně 2, ale od té doby se věnoval své ženě a publicitě se spíše vyhýbal. Údajně se nestranil jen kvůli Libušce Šafránkové, ale také potížím se srdcem. Na pohřbu Libušky bylo znatelné, že nejen jeho psychické zdraví trpělo ohromnou ztrátou, ale také že fyzicky byl již výrazně nemocný. Až do jeho smrti se o něj staral syn Josefa a Libuše, Josef mladší se ženou Ludmilou.

Nakonec na místo Josefa Abrháma nastoupil herec Bolek Polívka. Herečka Jana Preissová se svěřila na premiéře, že se s hercem znají léta, ale přesto by byla právě tohle jejich první spolupráce a byla by radost s ním hrát.

Zdroj: Wikipedie, CSFD, Prima Ženy