Herec Ivan Vyskočil se tvrdě obul do poslance Pospíšila. Vzduchem létaly homofobní narážky – VIDEO

Český herec Ivan Vyskočil rozpoutal bouři na sociálních sítích, když ve videu kritizoval europoslance Jiřího Pospíšila. V ostrých výrocích, které nešetřily hrubými slovy, se Vyskočil dotkl nejen Pospíšila, ale i politické scény vůbec.

„Co je tohle za idiota, ten Pospíšil. Ten opravdu ve mně vzbuzuje homofobii,“ pronesl Vyskočil v kontroverzním videu. Zároveň se nenechal zahanbit ani jeho kolega, který kritických slov šetřil ještě méně. „Když se nějaký homosexuál dostane do politiky, tak je mi naprosto jasné, na kterou stranu se přikloní. Víme, co tu vyvádí Pospíšil a Okamura má bratra, a ten je také homosexuál, je v senátu, a také tam řádí a je na téhle straně barikády,“ prohlásil druhý muž ve videu.

Nicméně, zdá se, že si muži zřejmě popletli fakta. Hayato Okamura, na kterého výroky očividně narážejí, je sice bratr zmiňovaného Tomia Okamury, ale není senátorem ani homosexuálem. Jako člen KDU-ČSL dokonce hlasoval proti návrhu zákona pro manželství stejnopohlavních párů. Homosexualitu naopak otevřeně přiznal mladší bratr Okamurů – Osamu, který je děkanem na Fakultě umění a architektury Technické univerzity v Liberci.

Vyskočil ale nešetřil slovy ani vůči samotnému Jiřímu Pospíšilovi. „Já si myslím, že pan Pospíšil není homosexuál, to je obyčejný buzerant. Kdyby byl homosexuál, tak si ho třeba jako některých svých kolegů vážím, že něco umí, ale tohle je normální buzerant,“ dodal herec na videu. O tom, co přesně vyvolalo jeho kritiku vůči Pospíšilovi, z videa není jasné. Toto kontroverzní video se rychle stalo středem pozornosti na sociálních sítích, jako je například Twitter, kde vyvolalo značné diskuse.

Ivan Vyskočil má na svém kontě již několik kontroverzních názoru, kterými veřejnost dost pobuřuje. Nedávno například prohlásil, že s podporou Ukrajiny se to v Česku přehání. Myslí si dokonce, že je to u nás aktuálně „horší než za komunistů“.

Zdroj: eXtra.cz, Twitter