Film Titanic se vrací do kin ve vylepšené kvalitě

Film režiséra Jamese Camerona se po 25 letech vrací do kin ve vylepšené verzi 4K 3D s vysokou snímkovou frekvencí. V kinech jej najdeme pod názvem Titanic: 25. výročí a to již 9. února, těsně před Valentýnem.

Film se stal jedním z největších filmů, které kdy byly natočeny. Titanic utržil v přepočtu 54,4 miliard korun a stal se tak třetím nejvýdělečnějším filmem všech dob. Na Oscarech získal 11 prestižních ocenění a je tak jedním ze tří filmů, kterým se povedlo získat takové množství těchto ocenění.

Tento rok bude promítán ve vysoké a upravené kvalitě.

Převod filmu do 3D trval déle než rok a proměna stála v přepočtu necelých 446 milionů korun. James Cameron byl celou dobu procesu přítomen a na vše dohlížel. Celý film se nejprve důkladně zrestauroval a digitálně zarchivoval v rozlišení 4K, teprve pak s ním konverzní odborníci začali políčko po políčku pracovat.

Všichni si dokážeme představit, že natočit Titanic musela být velmi náročná práce. James Cameron měl údajně při stříhání filmu pod stolem přilepenou žiletku s nápisem „Použít v případě, že film bude špatný.“ Žiletka se nakonec použít nemusela a James Cameron tak po Avatarovi bude pokračovat v oživování kultovních filmů v kinech, zmiňuje web filmožrouti.

Nedávno byla také vyvrácena teorie, že filmový Jack mohl přežít, kdyby si lehl na plovoucí dveře vedle Rose. Přijďte se přesvědčit sami!

zdroj: Filmožrouti.cz, Instagram