Felix Slováček ml. o sestře Aničce a její rakovině: Na chemoterapii nás nechce! Upozornil však na něco důležitého

K návratu rakoviny Aničky Slováčkové (28) se už veřejně vyjádřili kromě ní i její nejbližší, táta Felix Slováček (80), máma Dagmar Patrasová (67) a také její bratr Felix Slováček mladší (40). Všichni jsou z toho pochopitelně velmi zdrceni. Chtějí být pro ní oporou ve všem, jak jen to jde, a pomáhat jí. Anička je však hrdinka, nechce nikoho zatěžovat, ale jistě je za jejich ochotu a rodinné zázemí moc ráda.

I když sourozenci Anička Slováčková a Felix Slováček mladší už léta nebývají pod jednou střechou, jsou stále velmi soudržní. Oba mají už vlastní bydlení, z domova rodičů v pražské vile vyletěli už dříve, ale spojuje je i práce – často spolu účinkují na koncertech. Oba trápily neshody rodičů kvůli otcovým nevěrám, které je mámu, Dagmar Patrasovou, přivedly psychicky na dno. Je možné, že se u velmi citlivé Aničky právě kvůli tomu před čtyřmi lety vyvinula a objevila rakovina prsu, což připustila i ona sama. Po jejím hrdinském boji a náročné léčbě vyzdravěla, ale ne nadlouho, když se jí teď rakovina vrátila v plné síle a udeřila na plíce.

V rodině od té doby zavládl obrovský strach, ale naštěstí i soudržnost. Více než měsíc mlčeli, aby Aničce nezkazili její křest nového alba Osudová ve spojení s koncertem. Druhý den to oznámila na Instagramu sama. Felix Slováček se o dceřiném stavu vyjádřil už vícekrát, nedávno promluvila i zlomená máma a také Aniččin bratr Felix. Ten vyjádřil naději, že to sestra zvládne a dopadne to zas dobře jako poprvé. „Zasáhlo mě to velmi strašně. My se Aničce jako rodina snažíme pomoci. Jdeme dál. Anička naštěstí koncerty neruší a společně se těšíme,“ svěřil se pro eXtra.cz. „Práce vždy pomáhá,“ dodal na vysvětlení, proč Anička raději neoddechuje, než jí mnozí radí.

Rodina nyní podle jeho názoru drží pohromadě více než kdykoli předtím. Anička je ale se svou nemocí, léčbou a jejími následky nechce zatěžovat, zásadně prý nechce, aby s ní chodili na chemoterapie. „Ona nechce, abychom ji doprovázeli. Já se jí vždy nabídnu, ale ona mi řekne, že odvoz má, “ prozradil mladý Slováček. Je ale pravdou, že Anička má přítele, se kterým je šťastná a během její nedávné virózy s ní byl na i chatě jako její opora. Bratra ale inspirovala, aby nezanedbal prevenci, kam míří už za dva týdny. „Mělo by se o tom mluvit a nemělo by to být tabu… Lidé se chytí za nos a půjdou na preventivní prohlídku,“ upozornil Felix mladší na závěr na to nejdůležitější – neřešit problémy až tehdy, když už může být pozdě.