Expremiér Nečas vyslal právníka na výzvědy do televize Prima. Myslel si, že o něm točí seriál

Jak se říká: Potrefená husa se vždycky ozve. Tou se loni stal náš expremiér Petr Nečas, když zaregistroval natáčení nového seriálu televize Prima z politického prostředí. Příběh mu totiž připomněl jeho politická léta, kdy se po jeho boku začala objevovat jeho budoucí manželka Jana Nagyová, píše deník Aha.

Jestli tomu tak skutečně je, můžete posoudit sami. Od neděle televize Prima vysílá nový seriál Sedm schodů k moci, který vypráví příběh mladé servírky Anny Malé (Eva Podzimková). Ta se dostane mezi vlivné politiky skrze milostný vztah s ministrem Tomášem Vichrem (Jiří Vyorálek), nebojí se neznámého prostředí a jde si tvrdě za svým. Předlohou má být kniha publicisty Josefa Klímy, která nese stejný název.

Kniha je údajně inspirovaná kauzou Nagyové a Nečase, jak Klíma přiznal loni v červnu. „Před deseti lety mě inspirovala kauza paní Nagyové a pana Nečase. Ale velmi volně,“ cituje jeho slova web Aplausin. Klíma dodal, že mu tento příběh připadal unikátní, jen ho doplnil o několik odlišností. Například Nagyová se do politiky dostala už jako matka dětí, zatímco postava Anny je bezdětná a naprosto neznalá tohoto světa.

Jisté podobnosti si tedy všiml i Petr Nečas, jehož kauza, do které byla zapletená i Nečasová, o korupci se stále řeší soudně. Podle loňských zpráv na webu Seznam Zprávy oba vyfasovali podmínku a peněžitý trest. Nečas se tedy rozhodl poslat do televize Prima právníka, aby zjistil, jak to s tím seriálem je. „Je pravdou, že se na nás v listopadu 2022 obrátil právní zástupce Petra Nečase,“ cituje slova mluvčí televize Prima Zuzana Brzákové deník Aha. „Ubezpečili jsme ho, že náš seriál do práv jeho klienta žádným způsobem nezasahuje.“

Divák, který politické prostředí trochu zná, se však srovnání asi neubrání. Takových příběhů ale může být plná Poslanecká sněmovna a ani o nich nevíme. Jak to s postavou Anny Malé dopadne můžete sledovat každou neděli večer. My doufáme, že lépe než s paní Nečasovou.

Zdroje: Aha!, Seznam Zprávy, Aplausin