Exmilenka knížete Schwarzenberga Zita tvrdí, že Eduard je jeho syn: Podobají se podle vás?

Nedávno zesnulý kníže Karel Schwarzenberg měl slabost pro ženy. Jeho osudovou ženou byla rakouská lékařka Therese Schwarzenbergová, se kterou se oženil dokonce dvakrát, ale v období po prvním rozvodu, kdy se provalila její nevěra s rakouským průmyslníkem, ale i později mu byly blízké i jiné ženy. A mezi nimi byla i šlechtičná Zita Pallavicini, která byla jeho milenkou šest let.

Zita kvůli Schwarzenbergovi opustila svého tehdejšího manžela. Schwarzenberg jí měl podle jejích slov slíbit, že odejde z politiky a bude žít s ní. To se ale ostatně nestalo. Románek po šesti letech skončil a Karel se později vrátil k exmanželce Therese. V té době měla Pallavicini přijít do jiného stavu, neboť s politikem dále udržovala sexuální poměr.

Zita Pallavicini prohlašuje, že otcem jejího syna Eduarda je právě Karel Schwarzenberg, se kterým i po rozchodu udržovala „přátelský“ vztah. „Měli jsme velké plány. Že budeme chodit po lese, já budu vařit a budeme v klidu žít. Z toho nic nebylo. On politiku nemohl nechat. Trvalo to šest let a pak to skončilo. Ale porodila jsem syna Eduarda. Měli jsme spolu křtiny. Karel je zapsán jako otec v křestním listu. A pak, asi rok nato, přišel s tím, že syn není jeho,“ svěřila se Zita před lety magazínu Blesk pro ženy.

Schwarzenberg však tuto teorii vždy odmítal a tvrdil, že chlapec rozhodně není jeho. „Myslím, že na popud své ženy tehdy nechal udělat testy otcovství, ale já jsem se jejich výsledek vlastně nikdy nedozvěděla. Tyto věci mezi námi stále čekají na rozhřešení, musíme to dát nějak do pořádku, ne kvůli mně nebo Karlovi, ale jde hlavně o právo toho dítěte,“ řekla časopisu Téma Pallavicini, která je přesvědčena, že i její syn je dědicem Karla Schwarzenberga.