Elišku z Princezny ze Mlejna byste dnes nepoznali. Je jí 46 let

Je to už téměř 20 let, kdy světlo světa spatřila jedna z nejoblíbenějších českých pohádek, která je populární až dodnes. Není roku, co by se na televizních obrazovkách nevysílala kultovní Princezna ze mlejna, která vznikla pod taktovkou režiséra Zdeňka Trošky. Aha, jak dnes vypadá její největší hvězda – krásná Eliška!

Krásnou selskou dívku Elišku ztvárnila v roce 1994 herečka Andrea Černá. Právě ona a Radek Valenta (Jindřich) byly ústředními hrdiny dnes již legendárního příběhu, ve kterém láska porazila všechno špatné. 

Děj pohádky zachycuje jihočeskou vesničku, kde uprostřed stříbrných rybníků a tmavých lesů žije Jindřich ( Radek Valenta ), který se jednoho dne vybere do světa s pevným rozhodnutím osvobodit zakletou princeznu. Cestou se dostane do strašidelného mlýna, kde žije se svým otcem krásná Eliška ( Andrea Černá ). Mládenec se Elišce líbí, proto mu řekne, že zakletá princezna je v rybníku a Jindřich zůstává ve mlýně jako pomocník.

To se však nelíbí čertovi a vodníkovi, kterým se Eliška líbí. Pomocí různých intrik a zaklínadel se snaží Jindřicha z mlýna vypudit, ale zakrátko se tam objevuje třetí ženich – starý boháč. Jelikož však Eliška všechny ženichy odmítá, otec mlynář se vztek a dává jí ultimátum: buď si do úplňku vybere ženicha sama, nebo ji dostane ten, který o její ruku požádá jako první. Mezi ženichy tedy nastává boj, ve kterém nakonec zvítězí láska.

No a jak tedy půvabná Eliška vypadá dnes? Herečka Andrea Černá je 46 let, no a na první pohled byste v ní Elišku zřejmě ani nepoznali. Je z ní krátkovlasá brunetka, šarm a jiskra jí však rozhodně nechybí. Svým fanouškům popřála krásné Vánoce prostřednictvím fotky na sociální síti Instagram… Aha, jak jí to sluší!