Dnes je to 20 let, co policie našla jeho tělo. Brabce trápily dluhy, tak se zastřelil. Někdo po něm šel!

Český hudebník a moderátor Jiří Brabec se zastřelil krátce po své třetí svatbě. Měl totiž obrovské dluhy – neustále si půjčoval peníze a nedokázal je vrátit. Nakonec se zřejmě zapletl s nesprávnými lidmi. Dnes je to 20 let, co policie našla jeho tělo.

Jiří Brabec se narodil 2. července 1940. Jeho kroky odmalička směřovaly k hudbě. Na konzervatoři studoval hru na fagot, nikdy ale nedostudoval. 

Přesto se z něj stal brilantní klavírista a věnoval se i skladatelské činnosti. První skupinou, ve které působil, byla FAPS Orchestra, se kterou se věnoval různým stylům, zejména rock&rollu. V roce 1966 vznikla kapela Country Beat, se kterou zpívala Naďa Urbánková. Skupina vystupovala v roce 1973 i na country festivalu v Nashvillu v USA.

Později se stal moderátorem programu Country Expres Praha – Nashville a samotnému hraní se už nevěnoval. „Odkdy odešel od té hudby a už chtěl pouze dělat dojem, tak si myslím, že to ho přivedlo k tomu jeho konci nešťastnému,“ prohlásil pro ČT jeden z jeho bývalých spoluhráčů.

„My jsme těch problémů finančního rázu měli hodně,“ prozradila i exmanželka Eva. Jiří snil o tom, že se mu podaří rozjet nějaký velký byznys, v podstatě byl však velmi nepraktickým člověkem a po odchodu od Evy jakoby narazil na realitu skutečného života. „Já jsem nikdy nevěděla, co dělá. Já jen vím, že mi říkal, že má různá setkání a že shání investory na různé projekty,“ uvedla jeho poslední manželka Šárka.

Jak v dokumentu České televize zaznělo od jeho kamaráda, půjčoval si peníze, aby mohl dělat mistra světa. „Z jistých míst jsem poslouchal, že si půjčoval už i od Rusů a jak víme, ti s tím velmi nemazlí, asi mu začali vyhrožovat,“ řekl Karel Krhovec.

Své manželce Jiří údajně v říjnu 2013 řekl, že po něm někdo jede. Když v listopadu odešel z domu a následně s ním ztratila kontakt, zřejmě ani nemyslela na to, že bys mohl něco udělat. „Jiří o sebevraždě mluvil vždy. I s tou zbraní si několikrát hrál, já jsem ji viděla. Vždy o tom mluvil a když o tom člověk pořád mluví, už to neberete vážně,“ řekla Šárka.

Když však ohlásila jeho zmizení, policie ho nakonec našla zastřeleného na chatě. Muži zákona konstatovali, že šlo o sebevraždu legálně drženou zbraní. „Minimálně rok předtím naznačoval, že je na tom špatně, že si něco udělá, že spáchá sebevraždu. Dokonce nám ukazoval pistoli, ale já jsem si nikdy nemyslel, že to udělá, neboť ti lidé, co o tom říkají, to většinou neudělají,“ konstatoval zpěvák Pavel Bobek.