Diváci Slunečné zuří: Seriál musel skončit kvůli herci, který se chtěl věnovat divadlu!

Oblíbený Seriál Slunečná sice před nějakou dobou skončil, ale v dobách jeho vysílání se rozhodně držel v žebříčku TOP nejsledovanějších pořadů. Tehdy obrovská sledovanost zapříčinila i propad druhé oblíbeného seriálu konkurenční televize, Ordinace v růžové zahradě 2. O to větší rána to byla pro fanoušky, kteří se dozvěděli, že jejich oblíbení hrdinové zmizí z televizních obrazovek. A důvod ukončení seriálu vás tedy opravdu překvapí!

Seriál slunečná zářil na televizních obrazovkách dlouhé dva roky. Během této doby se mu podařilo srazit konkurenční Ordinaci v růžové zahradě 2, která se nyní vysílá na placeném programu Voyo. O Slunečné se však od začátku vědělo, že by její děj neměl být dlouhý, jenže to bylo podezřelé. Diváci nechápali, proč by měl napjatý děj mezi vesnickými sousedy skončit, když se stále něco dělo.

„Ať se vám to líbí, nebo ne, Slunečná skončí. Nechceme jít cestou nikdy nekončících seriálů. Může to mít sto šedesát dílů, ale musí to mít začátek, prostředek a konec. Takže pracujeme na tom, co nahradí Slunečnou,“ varovala fanoušky už v lednu minulého roku ředitelka TV Prima Lenka Hornová v rozhovoru pro Blesk.

A její slova se naplnila. Místo Slunečné přišla ZOO, která je sice mezi televizními diváky oblíbená, poslední dobou však velmi kritizovaná.

„Když se řekne Slunečná? To je pro mě statek, zvířata a déšť, protože hodně natáčení v exteriérech nám propršelo. Musím říct, že se mi bude moc stýskat. Podařilo se tu dohromady spojit nesmírně milé a pokorné lidi,“ tvrdil pro web Prima Ženy po skončení vysílání oblíbené Slunečné hlavní hrdina Marek Lambora, který hrál hodného Janka Linharta. Spolu s Evou Burešovou, která představovala Týnku Popelkovou, tvořili neoddělitelný základ seriálu, bez nichž by to nešlo.

A právě Marek Lambora má stát za koncem celého seriálu. „Slunečná samozřejmě měla jet dál, ale skončila proto, že se Marek Lambora (27), kterého ten seriál vyšvihl, rozhodl, že od teď chce dělat umění, a ne nekonečný seriál,“ řekl pro eXtra.cz nejmenovaný zdroj z TV Prima.

Podle dostupných informací má Marek mít větší naplnění ve svém účinkování v Divadle na Vinohradech, případně spoluprací se zahraniční produkcí. Toto zjištění se však nelíbí televizním divákům, kteří měli Slunečnou rádi a nechápou, proč se seriál zakládá jen na dvou postavách, uvádí Refresher.

Zdroje: Prima Ženy, eXtra.cz, Refresher, Slunečná, Blesk