Disney opět v akci: Na toto všichni čekali. Tak dokonalá pohádka tu nebyla už dávno!

A je to tady! Už za pár dní do kin přijde nový a epický animovaný muzikál Přání (Wish). Ten přináší největší filmovou poklonu dědictví Disney již v samotném názvu. Tento film si podle tvůrců nemohou nechat ujít jak děti, tak dospělí. Snímek slibuje, že všechny kteří pochybují, naučí, že síla opravdového upřímného přání je nezastavitelná.

Zcela nová hudební komedie studia Walt Disney Animation „Přání“ zve diváky do kouzelného království Rosas, kde Asha, bystrá idealistka, vysloví tak silné přání, že ho vyslechne i samotná vesmírná síla – malá koule neomezené energie zvaná Hvězda. Asha a Hvězda se společně postaví hrozivému nepříteli – vládci Rosasu, králi Magnificovi, aby zachránili svou komunitu a dokázali, že když se vůle jednoho odvážného člověka spojí s kouzlem hvězd, mohou se dít zázračné věci.

Animovaný muzikál připravila režisérská dvojice, která představuje opravdovou tvůrčí sílu. Chris Buck, režisér filmů Tarzan, Ledové království či Ledové království 2, nastoupil do Disney jako ruční animátor pod vedením Erica Larsona, jednoho ze slavné základní skupiny animátorů společnosti Walt Disney. Buck, držitel vzácného Oscara®, o novém animovaném muzikálu řekl: „Chtěli jsme vytvořit film, který by zahrnoval odkaz toho, co Walt vytvořil. A zároveň by byl ale relevantní pro dnešek. Přesně tak by to učinil i on – vždy posouval hranice.” Režisér tak vzdal při 100. výročí založení studia Disney hold jeho zakladateli.

Spolurežisérkou byla Fawn Veerasunthornová, která s Buckem jako výtvarnice spolupracovala i na Ledovém království, ale později působila jako vedoucí příběhu Raya a poslední drak. Pro společnost Walt Disney je typické, že spolu pracují rozličné generace, které spojí své znalosti, zkušenosti a také nápady, aby vytvořily dokonalé dílo. Tak to nastolil Walt Disney a tak to funguje až dodnes, čehož příkladem jsou i 65letý Chris Buck a 40letá Fawn Veerasunthornová.

Režisérská dvojice se v příběhu zaměřila na sílu přání a přání. Podle Bucka film zkoumá, co znamená splnit si přání. „Když si něco přejete a sfouknete svíčky na narozeninovém dortu, všichni říkají: „Nikomu to neříkej!“ Ale já si myslím, že bychom měli svá přání zveřejnit – ať se to lidé dozvědí. Existují pomocníci, kteří nás mohou nasměrovat správným směrem. V mém životě jsem vždy chtěl pracovat ve společnosti Disney a dal jsem to najevo už na střední škole. jednoho mého přítele pracoval v Disneylandu a řekl: „Mohu ti vyřídit pohovor ve studiu, znám Erica Larsona. Dostal jsem se na pohovor, který mě přivedl do CalArts [založeného Waltem Disneym]. Takže říkám, abyste nahlas vykřičeli své přání a dali všem najevo, co chcete.”