David Stypka posílá voličům vzkaz ze záhrobí. Je aktuální, až mrazí

Všechno se v poslední dnech točí kolem voleb. Svoje názory vyjadřují i slavné osobnosti, kterým není jedno, kdo bude v příštích letech tváří České republiky. Volba je velmi složitá, protože oba kandidáty provází temná minulost, kterou dost lidí nemůže překousnout. I přesto se herci a zpěváci snaží lidem ukázat, že ne všechno je tak, jak se zdá.

Výjimkou není ani David Stypka (†41). Zesnulý zpěvák, který nás opustil před dvěma lety, natočil video, ve kterém se voliče snaží přesvědčit, aby se při rozhodování nedali zastrašit ani obelhat. I když už je staré, je stále aktuální. Video s posláním sdílela na svém Instagramu zpěvačka Ewa Farna, která byla Davidovou blízkou přítelkyní.

„Chápu, ze každý má svůj názor a preference. Stěžejní mi však přijde, aby byl postavený na základě PRAVDIVÝCH informací. Ne bludů, zavádějících a nesplnitelných hesel, arogantní manipulace či dokonce prokazatelných lží,“ napsala zpěvačka a dvojnásobná matka k příspěvku. Zdůraznila, že nechce mlčet a moc by si přála, aby ve světě zvítězila pravda nad dezinformacemi. „Pojďme k volbám,“ vyzvala Ewa své sledující a proslov tím zakončila.

David Stypka byl velmi oblíbený zpěvák, otec tří děti a velmi talentovaný umělec, píše časopis Blesk. Získal několik ocenění Ceny Anděl a svým skromným vystupování s kapelou Bandjeez i srdce spousty lidí. Zřejmě proto si ho Ewa vybrala, aby se pokusila své fanoušky a sledující přesvědčit, aby nepromarnili možnost změnit dění v naší zemi. David by to jistě zvládl i sám, jeho život však předčasně vyhasl kvůli rakovině slinivky břišní.

I když už jsou to dva roky, počet Davidových fanoušků se ani trochu nezmenšil. Nejvíce je za to ráda jeho maminka Marie Stypková. „Měl dar od Boha, obrovský talent, překrásnou barvu hlasu a jsem ráda, že měl a stále má tolik fanoušků,“ svěřila se Marie před časem pro web eXtra. Davidově mamince v těžkých časech velmi pomohli Davidovi kolegové z kapely a Mirai Navrátil z kapely Mirai.

Zdroje: Instagram, Blesk, eXtra