David Pastrňák má na to, aby se stal nejbohatším hokejistou světa. Díky nové smlouvě by mohl vydělávat víc než 700 tisíc denně

David Pastrňák je teprve šestadvacetiletý hokejista, ale vypadá to, že se nejspíš stane nejlépe placeným hokejistou světa. Vypadá to, že o peníze rozhodně nebude mít ani teď, ani v budoucnu, nouzi.

Podle webu Prima Ženy je sice jednání s týmem Boston Bruins složité, ale jsou si vědomi, že bez českého útočníka se neobejdou. Nechtějí tak o hráče přijít a vypadá to, že za něj nabídnou pohádkové peníze…

Na portálu The Athletic je uvedeno, že by nový kontrakt mohl jít až přes 12 milionů dolarů ročně, tedy 266 256 000 korun českých, a to v částce nejsou započítány žádné bonusy či příjmy z reklamy. To vypadá, že pokud by mu schválili tolik peněz, tak by každý den mohl vydělat více než 700 tisíc korun.

Podle Betarena patří mezi nejlépe placené hráče NHL Jakub Vondráček, který má průměrný roční příjem 8, 25 milionů dolarů před zdaněním. To je v přepočtu na české koruny 18 297 015 000.

Pastrňák nechce veřejně svůj plat nějak ventilovat. Deníku Blesk se svěřil, že smlouvu příliš neřeší. Přišel k Bostonu jako dítě a teď je muž. Je v Bostonu šťastný a je pro něj ctí nosit jejich dres.

Zdroj: Betarena, The Athletic, Prima Ženy, Blesk