Daniel Landa je zpět. Nové album se líbí

Rockový zpěvák, skladatel, textař, libretista, scenárista, producent, herec, boxer, automobilový závodník a mentální kouč. To vše je Daniel Landa. Poslední měsíce se ale nejvíce věnoval zpěvu a po 8 letech vydal nové album s názvem „Minový pole“.

Bývalý zpěvák kapely Orlík se již dlouho věnuje své sólové dráze. V různých anketách popularity získal již několik ocenění. Znát ho můžeme také z filmu Černí baroni či jako autora muzikálů. Po posledním albu s názvem Žito vychází nové, které se zaměřuje především na to, jak negativně ovlivňují naše životy různá média a informace jimi sdělované.

Na albu najdeme píseň „Reality show“, která se těší velkému zájmu a má po týdnu téměř 200 000 shlédnutí. „Ty emoce, které dokáže Dan svými texty v člověku probudit po celou dobu, co figuruje na hudební scéně, to je prostě mazec. Ta hluboká pravda v textu ukrytá v písních bere za srdce. Díky, že můžu být celou tu dobu u toho! Díky za tebe, Dane,“ okomentoval píseň pan Jaroslav.

Landa v písni poukazuje, jak jsme všichni ovlivňováni, manipulováni a sledováni. „Jsme reality show, zamávej nám, kamera tě snímá, v zadku s GPSkou chcípni, ať nezhoršuješ klima,“ je úryvek z písně.

Název alba Minové pole má ukázat, že to kde žijeme, minové pole vlastně připomíná. V albu nalezneme i písně starší, jako například píseň Anna Malinová, která je o přítelkyni Jozefa Gabčíka (atentátníka na Heydricha), kterého Anna ukrývala, a poté byla za tento čin zavražděna nacisty. Celé album je utvořeno jako jedna velká dějinná stopa. Pro Music server Landa uvedl, že lidé znají jen ta zvučná historická jména, která dokázala něco mimořádného, ale ty menší hrdiny už nikdo nezmiňuje, čímž naráží právě na píseň o Anně Malinové.

Zdroj: DanielLanda.cz, Musicserver.cz, Youtube