Celá léta na anabolických steroidech! Nejznámější česká kulturistka to ani netají!

Na první pohled by málokdo viděl v české kulturistce Věře Mikulcové (42) ženu. Je samý sval a ani typicky ženský oděv na ní nikdy nevidět. K mohutným svalům ale nepřišla zcela přirozeným způsobem, netají, že jí k nim dopomohly anabolické steroidy. Bere je už léta, bez nich by bohužel nedosahovala vytoužených cílů v kulturistice, proto jejich užívání vůbec nelituje, přestože jí zcela zjevně ovlivnily život a zejména zjev.

Nedávno vydala legenda české kulturistiky autobiografickou knihu s názvem Příběh kulturistky. Křest se uskutečnil v Jihlavě, kde se narodila, i bydlí a spolu s přítelkyní Janou provozují fitko. Závodí po celém světě, od roku 2015, kdy získala 2. místo v Torontu, patří ke špičce světových kulturistek. V roce 2023 se zúčastnila prestižní soutěže Masters Olympia, kde skončila v top desítce na osmém místě. Kulturistice se věnuje už dvacet let a otevřeně hovoří o tom, že vrcholová kulturistika se nedá dělat bez dopingu.

Na ženskou kulturistiku se mnozí dívají s nevolí, považují ji za až příliš maskulinní. „U mě to byl cíl takhle vypadat. I když odhlédnu od závodní kulturistiky, vždy dám přednost člověku, který trochu cvičí a má nějaké tvary. Odjakživa se mi líbí, když je člověk svalnatý, za tím cílem jsem si šla i já. Ideálem krásy je pro mě symetrie,“ má v tomto směru Věra jasno, jak řekla v pořadu Život ve hvězdách. S kulturistikou začala během rekonvalescence po zranění při basketbalu v raném mládí. Lékař jí tehdy při jejích 94 kilech řekl, že je obézní a začala cvičit.

„Kulturistika mě velmi utužila,“ tvrdí Mikulcová. Nikdy nelitovala, že užívala anabolické steroidy jako doping. „Od začátku jsem chtěla něčeho dosáhnout. Jsem člověk, který ví, co a jak dělat. Všechno si zdravotně hlídám,“ řekla v rozhovoru pro iDnes.cz. „Určité množství nikomu neublíží, ani nikdy neublížilo. Třeba se však pozorovat a chodit na kontroly,“ vysvětlovala s tím, že kulturisté chodí před soutěžemi na testy. „Když si vezmete běžného člověka, tak on jde do lékárny, koupí si tam brufen, nějaké kapky a další věci a pak si to všechno dá dohromady. Dotyčný má pak v sobě spoustu látek, které nejsou pro tělo zdravé,“ argumentuje, tak trochu jsou zřejmě steroidy jiná káva a rozhodně by je ideálně neměl nikdo užívat pro jiný důvod než zdravotní, o kterém rozhodne lékař.