Bruce Willis trpí demencí. Oznámila to jeho rodina

Rodina známého amerického herce Bruce Willise se rozhodla informovat o jeho zdraví a především diagnóze, které musí slavný herec čelit. Bruceovi diagnostikovali frontotemporální demenci.

Členové rodiny se na Instagramu podělili o zprávu, že Bruceova diagnóza afázie, což je onemocnění, které ovlivňuje způsob komunikace, velmi pokročila. S odvoláním na informace od jeho příbuzných o tom ve čtvrtek informovala BBC.

Jedná se o formu demence, která není léčitelná a lidé s tímto onemocněním se v průměru dožívají maximálně šesti až osmi let. Jak napsala jeho rodina, jsou vděční za lásku a podporu nejen od kolegů, ale především od jeho fanoušků.

,,Naše rodina chtěla na úvod vyjádřit nejhlubší vděčnost za neuvěřitelný příval lásky, podpory a úžasných příběhů, kterých se nám všem dostalo od chvíle, kdy jsme se podělili o Bruceovu původní diagnózu,“ stojí v prohlášení napsaném jménem Bruceovy manželky Emmy, jeho dcer Rumer, Scout, Tallulah, Mabel a Evelyn a jeho bývalé manželky Demi Moore, jak uvádí CNBC.

,,V tomto duchu jsme vám chtěli poskytnout aktuální informace o našem milovaném manželovi, otci a příteli, protože nyní hlouběji rozumíme tomu, co prožívá. Problémy s komunikací jsou bohužel jen jedním z příznaků nemoci, se kterou se potýká. I když je to bolestné, je úlevou, že konečně máme jasnou diagnózu,“ pokračovaly ve svých příspěvcích na Instagramu, které podepsaly jako dámy z rodiny Willis/Moore.

Zdroje: BBC, CNBC