Brooke Shields ve svém dokumentu odhaluje, že byla v mládí znásilněna

Herečka Brooke Shields, která se proslavila již v dospívání ve filmu Modrá laguna, přišla s nečekaným a překvapujícím odhalením. Ve svém novém dokumentu Pretty Baby přiznala, že se krátce po vysoké škole stala obětí sexuálního napadení.

Muže, o kterém řekla, že ji znásilnil, nejmenuje, ale popsala okolnosti. Stalo se to krátce poté, co absolvovala vysokou školu s někým, koho profesně znala a setkali se na večeři, aby probrali práci. K přepadení došlo, když šla do jeho hotelového pokoje zavolat taxi. „Moc jsem nebojovala. Prostě jsem úplně ztuhla,“ říká v dokumentu podle webu New York Post. „Myslela jsem, že moje „ne“ by mělo stačit.“ Později o tom řekla svému kamarádovi, bezpečnostnímu specialistovi Gavinu de Beckerovi. Ten jí řekl, že to bylo znásilnění. V té době tomu totiž nebyla připravena uvěřit.

Rozhodnout se mluvit o znásilnění pro ni nebylo jednoduché, jelikož ji dodnes tento otřesný zážitek pronásleduje. „Je tak upřímná o tom, jak tvrdá byla sama na sebe, o tom, jak si to vyčítala, jak se obviňovala tolika způsoby, o kterých si myslím, že je srdcervoucí o nich slyšet,“ cituje režisérku dokumentu, Lanu Wilson, web Daily Mail„Je to něco, s čím se potýká už dlouho a stále se s tím nemůže smířit. Získat náhled do tohoto zážitku, který není vyřešen, je mocné.“

Je to jen jedno z mnoha odhalení, které podává o svém životě. Mluví o svém vzestupu ke slávě, komplikovaném vztahu s matkou Teri Shields, která byla alkoholička, a o tom, jak ji média již od dospívání podávala jako sexuální objekt. Začalo to především v době, když v 15 letech natočila Modrou lagunu, a poté Nekonečnou lásku, tedy filmy obsahující sex a nahotu, podotýká web Marca.

Shields napsala již dříve dvoje paměti a několikrát byla oslavena pro natočení dokumentárního filmu, pokaždé však řekla ne. Nicméně nyní si konečně připustila, že nastal ten správný čas.

Zdroje: Marca, New York Post, Daily Mail