Bohatý se nenarodil, ale jako milionář zemřel. Zpěvák Karel Štědrý na svém originálním nápadu vydělal balík

Nikdy snad nebyla příhodnější doba na zahájení podnikání než krátce po revoluci. Toho tehdy využilo mnoho lidí, mezi kterými byly i známé tváře. Svoji šanci využil například i zpěvák Karel Štědrý, který se svým originálním nápadem dokázal prosadit a během chvíle žil život, o kterém se mu ani nesnilo.

Karel Štědrý se rozhodně nenarodil jako boháč. Jeho matka i otec byli učitelé a často si prosazovali svou. Podle informací magazínu Expres si jeho matka přála, aby vystudoval železniční fakulktu v Praze, což Karel své matce splnil a stal se tak inženýrem. „Říkala, že je to studium na Vysoké škole železniční hrozně výhodné. Jízdenky, ty že budu mít zdarma pro celou rodinu,“ řekl zpěvák s tím, že už tehdy však věděl, že tuto profesi vykonávat nebude.

Láska na celý život

První láskou Karla Štědrého byla Jana Plodrová, která byla starší, než tehdy osmnáctiletý Karel. To byl jeden z důvodů, proč až po uši zamilovaná dvojice svůj vztah před svými rodinami dlouhou dobu tajila. Jana navíc byla již jednou vdaná, což v té době bylo vnímáno také velmi negativně. S pravdou ven vyšla dvojice až tehdy, když Jana Plodrová otěhotněla.

Z lásky Karla Štědrého a Jany Plodrové vzešly dvě krásné holčičky a možná by spolu zamilovaná dvojice zestárla, kdyby je předčasně nerozdělila smrt. Plodrová zjistila, že má rakovinu. Podstoupila nejrůznější léčení, ale bohužel neúspěšně. Svůj boj se zákeřnou chorobou prohrála a Karel Štědrý zůstal sám se svými dcerami. Podle informací magazínu Blesk se Karel Štědrý po smrti své ženy svěřil s tím, že Jana byla jeho osudovou láskou, se kterou chtěl strávit zbytek svého života.

Po životních útrapách měl konečně štěstí

Na Karla Štědrého se však krátce po sametové revoluci usmálo štěstí. Přišel v té době se zcela originálním nápadem, kterým se finančně zajistil do konce svého života. Rozhodl se pro zcela jinou cestu, než kterou dosud kráčel. Ze zpěváka se mrknutím oka stal podnikatel, což se mu, jak se ukázalo, vyplatilo.

Jeho doslova milionový nápad provozovat automaty na nápoje mu zajistil pohádkový život, o kterém se zpěvákovi nikdy ani nesnilo. Web Čtidoma uvedl, že se zpěvák rozhodl absolvovat cestu do Rakouska a Itálie, aby zjistil, jak vše funguje, a poté neváhal a půjčil si v bance na rozjezd svého podniku 1,5 milionu, za které nakoupil potřebné přístroje. Později se rozhodl svou firmu prodat a přišel si tak na nemalé peníze.

Zabila ho stejná nemoc jako Karla Gotta

Tento úspěšný muž, který si vše od píky vybudoval a těžce vydřel, zemřel roku 2017 ve věku nedožitých jednaosmdesáti let. I přesto, že poslední chvíle svého života prožil s Alzheimerovou nemocí, příčinou smrti dle informací webu zeny.iprima.cz byla leukémie, stejně jako u legendárního zpěváka Karla Gotta.

Zdroj: Expres, Blesk, ctidoma.cz, zeny.iprima.cz, Redakce