Bára Jánová ze Slunečné otevřeně promluvila o šikaně a depresích. Nakonec se uchýlila k alkoholu

Známá česká herečka Bára Jánová (33) známá především ze seriálu Slunečná se v televizi svěřila s tím, jaké ve skutečnosti měla dětství. To bylo ve znamení depresí, šikany a alkoholu!

Přitom krásná herečka vystudovala obchodní akademii, následně i Univerzitu Jana Amose Komenského v Praze. Po studiích se věnovala i režii a jejím velkým snem bylo stát se herečkou, jak informuje web Extra.

Jenže nic nebylo zalité sluncem, jak by se mohlo zdát. Bára Jánová si doslova prošla peklem – a to i v případě šikany kvůli její postavě. Herečka byla totiž vždy velmi hubená. „S body shamingem se setkávám odmalička, už od základky. Chtěla jsem vždycky jen vypadat jako normální holka. Možná by mi stačilo pár kilo navíc. Prostě přibrat, abych zapadla v davu, nevyčnívala a pořád to neposlouchala, že jsem jak tyčka a že bych se mohla převlékat za párátkem,“ řekla podle webu Zena.aktualne.cz pro pořad 13. komnata.

Jenže to nebylo vše. „V pubertě pak přibyly dotazy, jestli nemám anorexii nebo bulimii a poznámky, že mě brzy odfoukne vítr, že jsem vychrtlina, ať se pořádně najím a podobně. Vážila jsem 49 kilo,“ vysvětluje herečka.

Propadla i alkoholu

Bohužel agrese se stupňovala a čím dál hloupější a častější dotazy se odrazily i na tom, že Jánová podle jejích slov pomalu přestávala mít chuť normálně žít. Bála se chodit ven, do školy i práce, aby neposlouchala další hloupé a nepříjemné otázky. „Alkohol v tom hrál velkou roli, protože se vám uleví. V uměleckém prostředí je toho alkoholu víc. Já jsem v tom hledala, v těch večírcích a podobně, uvolnění, nic jsem neřešila. Tam mi to určitě pomáhalo,“ svěřila se podle webu Super.

Aktuálně se se vším smířila, i když přiznává, že období dospívání nebylo jednoduché. Dnes už je vyrovnaná a připravená pomoci těm, kteří jakoukoliv podobu šikany zažívají. Mluvit o těchto věcech je totiž základ všeho.

„Natáčení 13. komnaty bylo to nejtěžší, co jsem v životě asi dělala. Ale i o těžkých tématech je třeba mluvit. Body shaming zasáhl do života mnoha lidí. Potkala jsem duše, kterým zničil život a sebevědomí. Ráda bych o tom mluvila víc a apelovala na lidi, aby si sebe navzájem více vážili a pomáhali si. Začíná to především u nás, u dospělých, abychom děti učili vzájemného respektu,“ napsala na svém Instagramu. Je tak vidět, že je skutečně odhodlaná!

Zdroj: ŽenaAktuálně.cz, Extra.cz, Super.cz, Instagram-Bára Jánová, redakce