Babička Bereniky Kohoutové začala psát knihy v pozdním věku. Vnučka na ni zavzpomínala

Babičkou herečky Bereniky Kohoutové byla Anna Žídková, která si v důchodovém věku změnila své příjmení, aby nebyly dvě spisovatelky s příjmením Obermannová.

Anna Žídková začala psát knihy až ve svém velmi pozdním věku. Matka známé spisovatelky Ireny Obermannové a babička Bereniky Kohoutové pracovala dříve jako redaktorka a překladatelka, uvádí web Legie.

Berenika měla k babičce vřelý vztah a sdílela fotografii, která rozplakala i její matku Irenu Obermannovou. „Ach, bulím beruško.“ uvedla známá spisovatelka.

Anna Žídková nechtěla lézt do zelí své dceři Ireně, a když začala v důchodovém věku psát knihy, změnila si příjmení na Žídková. Mezi její tituly patří knihy Tři lásky z Bejrútu, Devětkrát jeden vrah nebo velmi podařená kniha Nedám své děti.

„Moje drahá babi. Tahle fotka na mě dneska vykoukla. Byla jsi nejlepší. Doufám, že všechno vidíš a bavíš se. Doufám, že máš v nebíčku taky křeslo vedle trouby, ve který nepečeš, protože v ní máš noviny. Miluju Tě.“ zavzpomínala vnučka Berenika těmito slovy.

Kniha „Nedám své děti“ je z dob války a pojednává o matce bránící své židovské děti. Anna Žídková měla k tomuto tématu blízko, protože sama měla židovské předky, informuje Wikipedie. Anna Žídková vydala svou první knihu až v 76 letech.

Zdroj: Legie.info, Wikipedie, Instagram