Anička Slováčková v turbanu. Přes všechny nemoci jí to zase sluší! Češi ji podpořili ve slabých chvílích

Statečná bojovnice s rakovinou, Anička Slováčková (28), která bojuje již podruhé, neskrývá své odhodlání, ale ani negativní nálady. Zatímco poprvé zasáhla rakovina její prs, tentokrát si vybrala plíce a to údajně v agresivní formě. Podezření, že cosi není v pořádku, vyvolal její dlouhodobý problém s kašlem a zvláštní sen. Po vyšetření koncem srpna byla z diagnózy v šoku, ale před veřejností to hrdinně utajovala až do jejího křtu nového alba Osudová.

Svůj křest nového alba spojený s koncertem v Lucerně 4. října si chtěla Anička Slováčková ještě užít a přinést radost i jejím fanouškům, kteří ji přišli podpořit. Večer se jí povedl, ale o to šokující byla druhý den zpráva, kterou zveřejnila na svém instagramovém profilu, že má opět rakovinu. O dva dny poté začala podstupovat léčbu chemoterapií. Po zkušenostech z minulosti si dala raději preventivně alespoň zkrátit vlasy, bylo pro ni tehdy velmi depresivně vidět, jak jí po chemoterapii padaly v chomáčích z hlavy.

Anička se rozhodla pokračovat ve vystupování na koncertech, které se plánovaly ještě před tím, než zjistila, že se jí vrátila rakovina. „Práce vždy pomáhá,“ s pochopením se vyjádřil nedávno její bratr Felix Slováček mladší, který jí chce být spolu s rodiči oporou. Na veřejnosti se ukazuje Anička vždy s turbanem na hlavě s pěkným make-upem, a moc jí to svědčí navzdory tomu, že by nejraději tento nouzový „styl“ neřešila. No je pro ni typické, že neskrývá ani odvrácenou tvář nemoci a rozhodla se ukázat, jak vypadá, když je doma. Pro mnohé to je trpká připomínka toho, že Anička, jinak vždy perfektně upravená, skutečně bojuje se zabijáckou nemocí. 

Nedávno přiznala, že se jí nyní zdá být léčba náročnější, než když ji podstupovala poprvé před čtyřmi lety. Mám pocit, že jsem unavenější. Připadám si odporná, necítím se v sobě dobře. Asi je to tím, že se necítím dobře fyzicky. Ten pocit znám z první léčby, svěřila se. Její sledovatelé ji vidí ale jinak. „Aničko, ty jsi krásná i na té druhé fotce,“ povzbudila ji její obdivovatelka, další napsala: „Málokdo tohle přizná a ještě zveřejní. Aničko, vy jste neskutečně krásná holka,“  a jiná přidala: „Vám svědčí fakt vše,“ a podobných komentářů bylo mnoho. Jistě si všichni přejí, aby rychle vyzdravěla a Anička je odhodlána to dokázat. Češi dokázali, že umí i podpořit.