Adam Vacula zazářil v Marvelu i v zahraničním seriálu Jack Ryan

Herec Adam Vacula je teď známý především díly roli v seriálu Zlatá labuť, kde hraje problematického rebela. Ve skutečnosti má za sebou herec pěknou řádku rolí, a dokonce se mu podařilo zazářit i v zahraniční produkci.

Herec Adam Vacula v rozhovoru pro web TV Nova přiznal, že měl štěstí a během koronavirové pandemie se uchytil a točil seriál Jack Ryan. Jedná se o jeho prozatím největší zahraniční roli. Dokonce má za sebou i spolupráci s populární společností Marvel, když jej tvůrci obsadili do seriálu Falcon a Winter Soldier.

Jak se to herci poštěstilo? Podle svých slov prostě chodil na castingy a tak nějak ho to potkalo.

Adam Vacula podle Wikipedie nejprve vystudoval psychoterapii a sociální práce na Vysoké škole psychosociálních studií, a poté se rozhodl pro herectví na DAMU v Praze. Už má za sebou mnoho divadelních her, hostoval kupříkladu v Národním divadle v Praze, v Divadle na Vinohradech či v Divadle J. K. Tyla v Plzni. Již třetím rokem je členem souboru Divadla pod Palmovkou.

Na CSFD se dočtete, že jeho první filmovou rolí byl film z roku 2014 s názvem Hany. A od těch dob se natáčení filmů věnuje takřka pravidelně. První seriálovou epizodní roli získal v roce 2013 v 6. epizodě Cirkus Bukowsky a od těch dob se uchytil v seriálech Modrý kód, Krejzovi, Linka či Slunečná. Nyní je hvězdou seriálu Zlatá labuť.

Zdroj: Wikipedie, CSFD, TV Nova