Abramovič má velký strach o svůj majetek za miliardy! Co všechno mu můžou sebrat?

Nezáviděníhodná situace! Ruský miliardář Roman Abramovič, jenž vlastní nejen hodnotný majetek, ale také fotbalový klub Chelsea, musí řešit, co si počne s nemovitostmi, luxusními auty a uměním, aby se co nejvíce vyhnul případnému zabavení a sankcím. O co všechno by mohl přijít?


Soukromá letadla a luxusní vozy

Už dříve se miliardář zbavil letadla Dassault Falcon 900, které připadlo jeho bývalé ženě Irině. To ale nevadí. Jak napsal Businessinsider.com, Abramovič má v zásobě ještě vlastní Boeing 767, který si osobně nechal upravit dle svých přání. Může tak během letu využívat kuchyň, kancelář, vyspat se v ložnici nebo si přizvat soubor na vystoupení v soukromém baletním sále.

Známý Rus byl také spatřen v soukromém letadle Gulfstream, jehož hodnota by měla být přes 65 milionů dolarů, v přepočtu necelé 1,5 miliardy korun.

Také auta bude muset schovat. Aktuálně vlastní vozový park v hodnotě 15 milionů dolarů (v přepočtu asi 335 milionů korun). Nachází se v něm i vůz Pagani Zonda Roadster, kterých je na světě pouze patnáct.

Pravý milovník umění

Ačkoliv by to nikdo netipoval, Abramovič je milovníkem obrazů. Za jeden takový utratil před lety neuvěřitelných 34 milionů dolarů, což je v přepočtu asi 760 milionů korun)! Jednalo se o dílo malíře Luciana Freuda. V minulosti ale zaplatil ještě dvakrát tolik za další dílo.

Jachta Solaris

Veřejnosti známá jachta Solaris dělá Abramovičovi také vrásky. Těsně před tím, než se na něj začaly snášet sankce, jachta odplula z přístavu v Barceloně. Loď, která stojí kolem 600 milionů dolarů (v přepočtu téměř 13,5 miliardy korun), by se měla aktuálně plavit směrem na východ, a údajně byla spatřena v Černé hoře.

Drahé nemovitosti

Nemovitosti majitel Chelsea asi těžko schová. Luxusní domy v New Yorku, byty na Francouzské riviéře, bungalovy v Karibiku…Tím vším se může Abramovič chlubit. Možná se bude moci inspirovat rokem 2018, kdy díky rozvodovému řízení muse přepsat na bývalou ženu Dášu čtyři domy.

Další nemovitosti má pak samozřejmě v Anglii, a dle britské vlády se jich bude chtít zbavit.

 „Bojí se sankcí, a proto už zítra prodá svůj dům a prodá také další byt,“ citoval poslance Chrise Bryanta web Afr.com.

Ať už ruský oligarcha majetek přepíše na někoho jiného nebo ne, nejvíc otázek stejně vyvolává slavný fotbalový klub Chelsea. Jsme zvědaví, zda ho Abramovich prodá, nebo se bude bránit.

Zdroj: Afr.com, Businessinsider.com