A zase ten covid! Alice Bendová prodělala nemoc. Trápí jí úzkostné pocity, nevychutná si ani slaninu s chlebem

Alice Bendová ve svých čtyřicetidevíti letech nyní prodělala covid a je z nemoci naprosto nešťastná. Nabádá ostatní, aby nosili respirátory, protože i po letech covidu mezi námi má nemoc pořád sílu.

Ať už na covid věříte nebo ne, je to zkrátka respirační choroba, která umí znepříjemnit život nebo zabíjet, když máte chatrné zdraví. Obdoba chřipky nakazila i herečku Alici Bendovou, která na svém Instagramu ukázala selfie. Je opravdu vidět, že není ve své kůži a cítí se bohužel špatně. Své emoce popsala v příspěvku na Instagramu, který dohnal dosti fanoušků k lítosti nad tím, co herečka momentálně prožívá a soucítí s ní.

…Ale řeknu Vám byl to hnus. A vlastně pořád je, protože nemám ani chuť ani čich. To se dá samozřejmě přežít a čekat, až se mé smysly vrátí. Ta chuť by nemusela tak rychle, protože poprvé v životě necítím chuť ničeho, tudíž ani tu slaninu s chlebem si nevychutnám.

Alice kvůli nemoci špatně vnímá realitu a psychicky jí není dobře. Sama se tomu diví, protože zřejmě patří mezi ty, kteří se obvykle cítí psychicky v pořádku a nyní ji covid dostal. Má úzkostné pocity a je si jistá, že za to může právě nečekaná choroba.

A není to úplná sranda, věřím, že ten kdo je psychicky slabší může mít velký problém. Zažili jste to někdo? Tohle mi tedy chřipka nikdy nezpůsobila, tohle je něco opravdu jiného. Fuj.

Optimisticky však Bendová dodává, že věří, že brzy bude lépe a hlavně nabádá ostatní k opatrnosti. Podle herečky je potřeba nosit respirátory alespoň u lékařů, aby se člověk nenakazil nebo naopak nenakazil někoho jiného. Především ty, kteří by s nemocí mohli svůj boj prohrát. A jak sama říká, nejde jen o covid, ale i jiné nemoci, které s podzimem začnou získávat na síle.

Samozřejmě se díky tomuto příspěvku nevyhnula ani popichování ohledně očkování, na které má každý čech svůj vlastní názor. Někteří se děsí znovu nosit respirátory, jiní se diví, jak je možné, že herečka chytila covid, když je podle nich očkovaná. Sama Bendová přiznává, že očkování dvakrát prodělala, ale tohle je zřejmě nějaká nová verze.

Jsem očkovaná dvakrát. Ale tohle je asi nějaký nový mutant.

Velké podpory se herečce dostalo od Evy Holubové, která je ambasadorkou psychického zdraví a sama na svém Instagramu neváhá fanoušky informovat o tom, čím si prochází a jak se s tím pere. Dává tak lidem možnost vidět, že nic není ztraceno a pomáhá svým svěřováním.

Alo, vydrž, holčičko. Není to vůbec snadný. Já měla druhý covid na podzim 2022. Teď jestli je teď 2023?! Prostě vloni. Vlastně před rokem. Pokovidový stav = hrůza. Dodnes mám astma a trpím nespavostí. Ale zlepšuje se to. Nikoliv pomalu, ale v takových skocích. Úzkosti! Bezdůvodně! Ale bolely. Občas ještě bolí.

Alice Bendová poprvé hrála ve snímku Báječná léta pod psa v roce 1997 a od těch dob máme možnost ji sledovat nejen ve filmech, ale i seriálech, kde se nebojí vzít i epizodní role. Jejím posledním filmem je prozatím Tvář pomsty, která by letos měla být vyjít. Doufejme, že než bude premiéra, bude herečka už plně fyzicky i mentálně v pořádku.

Zdroj: Instagram, ČSFD