57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech bude opět ve znamení hvězd. Přijede Ewan McGregor i Russel Crow

Začátek filmového festivalu v Karlových Varech se blíží. Ten letos už po sedmapadesáté začne na přelomu června a července, a tak správci facebookového profilu odhalují jednoho hosta po druhém. Už víme, že na červeném koberci se blýskne například Alicia Vikander (z filmu Tomb Raider z roku 2018), ale největšími hvězdami bude beze sporu skotský herec Ewan McGregor a bývalý Gladiátor Russel Crow.

Ewan McGregor kromě toho, že převezme Cenu prezidenta MFF KV, tak uvede nový snímek You Sing Loud, I Sing Louder (Ty zpíváš hlasitě, já hlasitěji), v němž si zahrál společně se svou dcerou Clarou, která bude rovněž hostem letošního ročníku MFF KV, píše se na oficiálním facebookových stránkách festivalu. Jedná se o dramatický film, v němž se otec a dcera (v tomto případě i ve skutečnosti) vydávají na cestu, která jim přináší nečekaná setkání, ale především návrat k sobě samým a obnovení vzájemného vztahu po období odcizení.

Ewana si spousta lidí může pamatovat jako rytíře Jedi ze série Hvězdné války Obi-Wana Kenobiho, ke kterému se ještě vrátil loni v seriálu s názvem Obi-Wan Kenobi. Na romantickou vlnu své fanoušky naladil v muzikálu Moulin Rouge po boku Nicole Kidman a na tu akční zase ve filmu Ostrov, kde si zahrál se Scarlett Johansson.

Jako další host byla oznámena švédská herečka Alicia Vikander, která rovněž převezme Cenu prezidenta MFF KV. Už ale téměř na začátku května pořadatelé oznámili, že přijede americký herec Russel Crow. Při této příležitosti převezme Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii a na zahajovacím koncertu 30. června vystoupí se svou kapelou Indoor Garden Party. Lidé jsou z toho nadšení a pořadatelé doufají, že Russel bude velkým lákadlem pro návštěvníky.

Loni to byl Pirát z Karibiku Johnny Depp, tak letos vsadili na Gladiátora a rytíře Jedi. Ale aby to vše nestálo jen na zahraničních hvězdách, Křišťálový glóbus má převzít i naše herečka Daniela Kolářová.

Zdroje: Facebook, autorský text