V tónech kávy: Jakou inspiraci vnesla do módy a designu?

Světlé tóny latté. Temná barva jako hořká čokoláda. Ladná struktura zrn. Káva v jakékoli podobě vtiskla mnoho inspirace do světa designu. Má celou škálu odstínů, ty jsou krásně kombinovatelné. Podívejte se, jak se káva vlévá i do sféry designu a módy jako takové. 

Káva na módní vlně

Všimněte si, kolik odstínů může káva mít a jak se dá zpracovat do různých objektů. Světlý kolorit, jaký má latté, se hodí na nadčasové módní kousky. Písková barva je svěží, minimalistická a snadno kombinovatelná. Takové podzimní a zimní kabátky v hnědé barvě představují dokonalé splynutí právě s podzimní přírodou. Obdobně jsou na tom doplňky, lesklá barva evokuje kávová zrna, když se přidá ještě oválný tvar, působí jednotlivé kousky efektněji. Různé plédy či svetry jsou decentními kousky, s nimiž uděláte rovněž mnoho parády. Samotnou kapitolou jsou boty v kávovém hávu. Snadno kombinovatelné kousky, které představují univerzální prvek šatníku. Ke kávě totiž ladí nejen našlehaná pěna, dávka cukru, nevšední sirup nebo hoblinky čokolády. Sluší jí i módní kousky. 

S dotekem kávy

Zmínili jsme lesk. Odstínu temnému jako espresso sluší odlesky, povrch připomíná čokoládu, proto si spousta lidí pořizuje nábytek v tomto koloritu. Ušlechtilé dřevo v lesku, polštáře nebo ubrusy právě naopak v barvě latté celý efekt jen umocní. V bytovém designu se káva uplatní v mnoha podobách. Možná máte doma prostírání se zrnky kávy, někomu se líbí i fotografie z prostředí, kde dochází ke zpracování kávy. Samozřejmě, že samostatnou kapitolou jsou kavárny či cukrárny, kde mohou být i židle ve tvaru kávových zrnek. Nejde pouze o šálek espressa nebo osvěžujícího frappé, jimiž si zpříjemníte den. Jedná se o celý svět inspirace, který se prolíná do více sfér našeho života.