Udělejte si ze zahrady ráj. Plážové lehátko nepatří jen k vodě

Nemusíte mít na zahradě bazén, abyste si užili léto, jak má být. Pojďte se na něj připravit. Letos nás počasí ochudilo o pár teplých jarních týdnů, takže o to intenzivněji bychom měli nadcházející léto využít.

K letní pohodě patří stolování na zahradě

Vidíme to v lifestylových časopisech a závidíme. Není proč. Stejnou pohodu si máme možnost dopřát rovněž na své zahradě. Chce to velký stůl, hezký ubrus až po zem, pár dekorací, klidně z přírodnin, a zejména nádobí na ven. Vždy je lepší sada talířů, kterou si pořídíme speciálně pro použití venku, než používat talíře z kuchyně. Venku je vždy větší riziko nehody, zejména pokud máme děti, či nám po zahradě pobíhají domácí mazlíčci.

Ideální je volit pestrý ubrus a bílé nádobí. Alternativou je opačná varianta. Sada talířů z bílého porcelánu pak může být skvělou možností pro tvoření. Pořiďte si ji a přikupte k ní i fixy, případně jiné barvy na porcelán. Můžete si sadu dotvořit podle svých vlastních představ. Dobře drží, a to i při mytí v myčce nádobí. K fixaci barev přitom stačí asi 4 hodiny schnutí a vypálení v předehřáté troubě na cca 160 °C po dobu 90 minut. Tu snesou talíře, sada, kterou je možné používat v mikrovlnné troubě. Dekorování můžete směle svěřit i dětem. Uvidíte, jak skvěle se zabaví.

Bez odpočinkového nábytku to nepůjde

Ne vždy je však nejlepší volbou dřevěný zahradní nábytek. Jde o zbytečně velkou investici. Pořiďte si pro každého člena rodiny plážové lehátko. Je praktické, za ekonomickou cenu, snadno si jej s sebou zabalíte i na dovolenou. Plážové lehátko udělá z vaší zahrady skutečnou odpočinkovou oázu. A nepotřebujete k tomu ani bazén.

K letní pohodě patří i prádlo na zahradě

Mnoho domácností dnes prádlo suší v sušičce. Ale v létě ji vypněte a trochu šetřete. Sluníčko a vítr umí prádlo vysušit stejně dokonale. Navíc k romantice zahrady patří i to vyvěšené prádlo vlající na prádelní šňůře. Sušák na prádlo venkovní rozhodně nesmí chybět na žádné zahradě.