Udělejte si placky s vlastním potiskem

Placky s různými vtipnými či identifikačními motivy jsou hitem již 125 let, kdy se objevily poprvé. Dříve šlo o pouhé kovové odznáčky, které se však postupně s novými technologiemi měnily do dnešní podoby. Moderní placky si našly své pevné místo vedle tradičních odznáčků.

Tento speciální odznáček prošel skutečně zajímavou historií. Díky vynálezu celuloidu v roce 1869 Johnem Wesleyem Hyattem mohou mít placky dnes přesně tu podobu, kterou mají. Termoplastický materiál je odolný a pevný, rovněž umožňuje levnou výrobu. Slávu plackám však nedal materiál, ale to, jak jej houfně využívaly různé známe spolky a též hudební skupiny. O boom tohoto malého vynálezu se zasloužila skupina Sex Pistol. Díky ní se placka stala prostředkem módního sebevyjádření. Co s plackou dnes?

Placka z módy nevyšla

Placky dnež už nemusíme kupovat hotové, ale můžeme si je nechat vyrobit s vlastním motivem, a to i v malém nákladu či kusově. Cena placek je nízká a klesá s každým vyrobeným kusem dané série. Takže se placka může klidně stát pro svatebčany, přátelé a známe památkou na váš svatební den. Hodí se pro identifikaci dětí v kroužku a klubu. Působí motivačně a děti placky milují. Máte své hobby? Dejte to na placku a všechny na něj upozorněte.

Míst, kde dnes placka najde využití, je skutečně mnoho. Placky se hodí jako jmenovky. Ve firmách pro podporu prodeje a jako reklamní nosič. Využijí ji školy, kluby, hudební produkce, organizátoři různých akcí, nadace, hodí se pro infocentra, jako suvenýry i pro merchandising. Samozřejmě jsou perfektním módním doplňkem i dárkem.

Kde si nechat vyrobit placky s vlastním motivem?

Pro výrobu vlastních placek zkuste službu Udelejsiplacku.cz. Sami si můžete navrhnout placku, ale i magnetky, odznaky či další drobnosti s vlastním motivem. U expresních objednávek je vám placka zhotovena již do 24 hodin. Jinak do 2 až 4 dnů. Placky se tisknou na nejkvalitnější fotopapír a celá výroba placek je ruční práce. Díky tomu jsou vychytány jakékoliv nedokonalosti při výrobě. Čím více placek si objednáte, tím budou levnější.