S powerbankou se neztratíte v divočině ani džungli velkoměsta

Mobilní telefony či tablety. Používám je každý den. Jejich slabou stránkou je výdrž jejich baterií. Prodloužit ji můžete šikovnou powerbankou. Jde o zařízení, které vás podrží všude a za všech okolností. Ať už chcete využít cestu do práce ke čtení vaší oblíbené knížky či naopak k práci a efektivnímu využití času, nebo jedete na dovolenou, několikadenní výlet do divočiny, kde nebude k dispozici elektrická síť. Powerbanka dobije váš smartphone a udrží vás tak ve víru dění. Víte, co od ní můžete očekávat a jaký typ pro vás bude ten pravý?

Základní typy powerbank

Pokud jste nenáročnými uživateli, pak vám pro dobití telefonu bude stačit základní typ powerbanky s USB-C konektorem. Dobijete s ní hlavně telefony s Androidem. Tento základní typ powerbanky ale nemusí mít pouze USB-C konektor. Čím více různých konektorů powerbanka má, tím více různých zařízení z ní můžete dobíjet. Velmi oblíbené jsou také bezdrátové powerbanky.

Ať už si vyberete Qi powerbanku, která dobije každé zařízení podporující tento bezdrátový standard, nebo MagSafe powerbanku, která je určená pro dobíjení iPhonů, společnou budou mít jednu věc. Zařízení, které potřebujete dobít, na powerbanku pouze přiložíte a okamžitě nabíjíte. Je to opravdu snadné. Díky tomu vám odpadne nepříjemné tahání různých kabelů. Pokud patříte mezi náročnější a chcete kromě telefonu na cestách dobíjet také notebook, pak tomu opět budete muset přizpůsobit výběr. Powerbanky pro notebooky budou dobíjet energeticky náročnější zařízení, a proto musí mít také vyšší kapacitu. Ta se u nich často pohybuje v rozmezí 20 000 – 30 000 mAh. Naproti tomu u běžných powerbank pro mobily je to přibližně 5 000 – 10 000 mAh.

Nabíjet můžete i velmi rychle

Pokud vám ze všeho nejvíc záleží na rychlosti nabíjení, pak byste se měli poohlédnout po powerbankách s rychlonabíjením. Dejte si ale pozor, rychlonabíjení musí podporovat také zařízení, které budete z powerbanky dobíjet. Rychlonabíjení pomocí technologie Power Delivery využijete při dobíjení iPhonů, technologii Qualcomm 3.0 Quick Charge zase podporují mobilní telefony s Androidem. Jedno mají ale společné.

Baterii vašeho telefonu vytáhnou z 0 na 50 % během půl hodiny. Na plné nabití jim postačí hodina. Powerbanky často podporují obě zmíněné rychlonabíjecí technologie. V tom případě mívají označení PD + QC. S těmito přístroji vás už prázdná baterka v telefonu nebude děsit. Jakmile ji vybijete, téměř okamžitě bude zase plná.