S krční páteří si nezahrávejte 

Krční páteř dokáže člověku pěkně zavařit. Především těm, kteří většinu pracovní doby tráví u počítače, nebo se dlouhou dobu předklánějí nad nízkým stolem. Krční páteři ale nesvědčí ani dlouhodobé zírání do mobilních zařízení.

Bolesti krční páteře jsou velmi časté, trápí až 80 procent celé populace. Jejich příčiny bývají různé, od těch banálních až po ty vážné. Vůbec nejčastější příčinou je ztuhlé svalstvo v oblasti šíje nejčastěji způsobené kostěnými výrůstky obrůstající klouby. Při autohaváriích pak často vznikají výrony v krčních vazech. 

Myslete na prevenci 

Problémům s krční páteři je vhodné předcházet. Pokud máte sedavé zaměstnání, investujete do kvalitní ergonomické kancelářské židle a tu a tam sezení prokládejte sezením na gymnastickém míči. A po každé hodině za počítačem se jděte projít, nebo se alespoň protáhněte.

Cviky na pružnou šíji 

Doporučit lze i následující cviky: ve směru hodinových ručiček šíjí pomalu kružte. Stejně pomalu se nadechujte a vydechujte a zároveň nenásilně protahujte svaly na její přední a zadní části. Při záklonu se pomalu nadechněte a při úklonu hlavy k levému rameni pomalu vydechujte. Totéž proveďte při úklonu k pravému rameni. V sedu skloňte hlavu na prsa a pomalu ji zvedejte vzhůru až do záklonu.

Masážní přístroje

Úlevu přinášejí i speciální masážní přístroje, ty opravdu kvalitní plně nahradí i maséra z masa a kostí. Skvělou rehabilitaci pro krční páteř poskytuje například masážní přístroj BeautyRelax Neckpress Premium pracující na principu kombinace vzduchové komprese, která okamžitě uvolňuje tlak mezi obratli, EMS pulzů uvolňující svalové napětí a infračerveného tepla. 

Masážní polštářky 

Skvělé ale jsou rovněž masážní polštářky Beauty Relax a Shiatsu. Jejich výhodou je malá velikost. Polštářky se vám vejdou do kabelky, použít je tak můžete nejenom v zaměstnání, ale třeba i na pracovní cestě nebo v letadle. O stupínek výš pak je masážní přístroj na krční páteř BR-085, který zvládne kompletní Shiatsu masáž.

Pečovat o svoji krční páteř by měla být pro každého z nás priorita. Zatímco prevence a cvičení jsou základem péče, kvalitní masážní přístroje mohou být skvělým doplňkem k naší rutině. Věnujte své šíji tu nejlepší péči s pomocí moderních technologií, které nám nabízí například e-shop BeautyRelax.cz. V dnešní době, kdy trávíme stále více času seděním a skláněním se nad různými obrazovkami, je investice do svého zdraví tou nejlepší volbou.