Proč se rozhodnout pro zastřešení bazénu? Důvodů je hned několik

Bazén je dokonalým doplňkem k rodinnému domu, ale taktéž jsou s ním spojené i určité výzvy, zejména pokud jde o údržbu a využití v proměnlivém počasí. Velice praktické je zastřešení bazénu, které přináší hned několik výhod, na které se zaměříme v následujících řádcích. 

Výhody zastřešení bazénů

Prodloužená sezóna plaváníZastřešení bazénů vytváří kontrolované prostředí, jež vám umožní plavat i během chladnějších měsíců. 

Úspora energie. Zastřešení taktéž snižuje ztrátu tepla z bazénu, a tím pádem jsou malé i náklady na ohřívání vody. 

Údržba není tak náročná. Krytý bazén není vystaven nečistotám, například listí, hmyzu a prachu, a tím pádem jsou nízké náklady na čištění. Stejně tak vám péče o bazén nezabere tolik času. 

Ochrana proti UV záření. Zastřešení ještě chrání před škodlivým UV zářením, takže během horkých letních dnů se doporučuje plavat při zataženém zastřešení. Pokožka vám jednoznačně poděkuje. 

Bezpečnost. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na bezpečnost jako takovou, protože zastřešením chráníte děti a domácí mazlíčky. 

Co zvážit při výběru zastřešení bazénu? 

Současný trh je rozmanitý a dostupné jsou různé možnosti, a proto byste měli před investicí do konkrétního řešení zvážit několik důležitých aspektů. 

Typ zastřešení. Existuje několik různých typů zastřešení, a to pevné, posuvné, nafukovací i teleskopické. Závisí vše na vašich potřebách a rozpočtu. 

Materiál. Nejpopulárnějšími materiály jsou polykarbonát, sklo a PVC. Každý z nich má své výhody i nevýhody. 

Náklady. Ceny se mohou výrazně lišit v závislosti na typu, materiálu a velikosti zastřešení. Podívejte se na nabídku odborníka na zastřešení bazénů Olomouc

Estetika. Zastřešení by mělo být nejen funkční, ale také esteticky atraktivní a mělo by doplňovat celkový vzhled rodinného domu a taktéž zahrady.

Zastřešení bazénu je skvělou investicí pro ty, kteří chtějí maximalizovat využití svého bazénu a snížit náklady na údržbu. Při výběru zastřešení je důležité vzít v úvahu výše uvedené aspekty a konzultovat všechno s odborníky.